Будівельні лаки: види і класифікація

Лаки представляють собою плівкоподібне фінішне покриття, яке використовується для захисту матеріалу від руйнівного впливу навколишнього середовища, а також для додання предмету завершеного і привабливого вигляду. На сьогоднішній день існує величезна кількість видів будівельних лаків.

 

З даної статті ви дізнаєтеся про класифікацію сучасних лакофарбових покриттів, особливості акрилових, масляних і алкідних лаків, а також знайдете якісні стройматериалы в Околоремонта.

Класифікація будівельних лаків

Класифікувати будівельні лаки можна за різними показниками. Наприклад, за особливостями хімічного складу, зовнішніми даними готового покриття або за способом затвердіння. Однак найбільш вірним рішенням буде використовувати класифікацію по розчинника. На сьогоднішній день існують наступні види:

  • спиртові;
  • масляні;
  • водні;
  • скипидарні.

У будівництві найбільш затребувані масляні, алкідні і акрилові лаки okoloremonta.ua/lak. Їх застосовують для обробки стін, стель, меблів і підлоги. Також вони використовуються для обробки виробів, що експлуатуються поза приміщеннями. Зверніть увагу, що таке покриття використовується для предметів, виготовлених з різних матеріалів (метал, пластик). Однак найбільш часто будівельні лаки наносяться на основу з деревини.

Однокомпонентні та двокомпонентні будівельні лаки

Також можна розділити будівельні лаки на однокомпонентні та двокомпонентні. У першому випадку мова йде про склад, повністю готовому до нанесення. Досить перемішати вміст ємності, щоб приступити до роботи. Така продукція найчастіше є водною і повністю безпечна для здоров'я. Шкідливі речовини не виділяються, як при висиханні, так і в процесі роботи з однокомпонентними лаками. Це є однією з причин, по яким саме цей продукт так часто випускається у вигляді аерозолю. Також варто згадати відсутність небезпеки пожежі при роботі з таким лаком.

Недоліків у таких покриттів немає, проте вони програють по міцності і довговічності двокомпонентним складом.

Лаки, що складаються з двох компонентів, доведеться змішувати самостійно. Як правило, термін придатності готової двухкомпонентной суміші становить не більше п'яти годин. Однак після висихання, такий будівельний лак Видарон утворює максимально стійку до фізичних навантажень плівку.

Акрилові, масляні, алкідні і інші види лаків

Сьогодні існує не менше десяти різних видів будівельних лаків. Однак, раз на даний момент саме масляні, алкідні і акрилові суміші є найбільш затребуваними в побуті, саме на них ми і зупинимося.

Акриловий лак являє собою суміш акрилу, барвника і розчинника органічного походження. Демонструє високий рівень адгезії з металом, склом, деревиною. Хоча даний матеріал частіше використовується в декоративних цілях (в тому числі і завдяки багатій палітрі), він забезпечує високий рівень захисту поверхні від ушкоджень.

  • 1