Як збільшити водонепроникність бетону?

Структура бетону має пористу будову, що дозволяє волозі заповнювати порожнечі, тим самим знижуючи експлуатаційні властивості готового бетонного розчину. Волога, яка потрапляє на поверхню бетону, частково проникає всередину.

 

Цей процес призводить до поступового руйнування структури бетону. Особливо небезпечно проникнення вологи в осінній період року, коли насичений водою бетон піддається різким перепадам температури і вода може перетворюватися в лід, непомітно руйнуючи бетонний виріб зсередини. Добавки в бетон для гидроизоляции і підвищення міцності спрямовані на зниження рівня пористості. Ці речовини заповнюють всі утворюються в розчині порожнечі, тим самим створюючи бар'єр для проникнення вологи. Завдяки застосуванню добавок вдається значно підвищити рівень водонепроникності бетону, що дозволяє значно розширити сферу його застосування.

Головні переваги гідроізолюючих добавок

До основних переваг подібних добавок їх виробники відносять:

  • Збільшення терміну служби виробів з бетону.
  • Зниження фінансових витрат, пов'язаних із зовнішньою гідроізоляцією.
  • Підвищення якості будівельних робіт.

Гідроізоляційна добавка в бетон - сучасний спосіб поліпшити клас водостійкості бетону за доступною ціною. Подібна технологія стає незамінною при облаштуванні фундаменту на грунті з високим заляганням грунтових вод, будівництва гребель, басейнів, дамб і резервуарів тощо.

Види добавок в бетон

Залежно від хімічного складу і основного принципу впливу на бетонний розчин, все добавки класифікують наступним чином:

  • Пластифікатори.
  • Кольматірующіе склади.
  • Полімерні склади.
  • Рідке скло.
  • Розглянемо їх докладніше.

Пластифікатори: технологія застосування і принцип дії

Являють собою речовини, приготовлені на основі лінгосульфатних солей. Дія цього типу добавок засноване на підвищенні плинності бетонної суміші, що дозволяє бульбашок повітря вільно виходити. Принцип роботи речовини базується на формуванні внутрішнього електричного заряду або формуванні плівкового покриття.

Для приготування бетону з пластифікатором, необхідно в процесі замішування розчину порційно вводити до складу добавки. Основними вимогами цієї технології є: постійне помішування, позитивна температура навколишнього повітря, дотримання пропорцій.

  • 1