Озонування квартири: плюси і недоліки

У гонитві за чистим повітрям жителі мегаполісів готові на будь-які хитрощі. Останнім часом багато хто цікавиться такою послугою, як озонування квартири. Давайте розберемося, навіщо це потрібно і в яких випадках дійсно варто це робити.

 

Чим хороший озон?

Озон - це газ, по суті своїй - модифікація кисню. У природі озон утворюється після того, як крізь повітря проходить електричний розряд (блискавка). Саме він надає повітрю після грози цей приголомшливий запах свіжості. 

Озон має дуже високу здатність окислятися. Він ефективний відносно бактерій, вірусів, цвілі, грибка. Процедура озонування квартири спрямована на загальну глибоку дезінфекцію приміщення. Якщо вас цікавить дана процедура, то радимо перейти за цим посиланням компанії "Об'єкт-Сервіс" в Одесі вже зараз.

Цей газ може:

 1. Продезінфікувати приміщення набагато ефективніше, ніж хлор. По-перше, озон сам по собі сильніше, а по-друге, він, будучи газом, проникає всюди - в щілини, в пори.
 2. Нейтралізувати неприємні запахи (усуває причину, а не маскує).
 3. Знищити всіх комах, їх гнізда і личинки. Діє навіть на пилових кліщів.
 4. Нейтралізувати пари ртуті (привіт любителям бити градусники і переживати після цього).

Після озонування повітря в квартирі близький до стерильного. Він чистий, і всім мешканцям легко дихається. Процедура озонування проходить швидко і не вимагає ніякої особливої ​​підготовки. Зробивши свою «роботу», озон розпадається і перетворюється в звичайний кисень - не залишається ні слідів, ні запаху. Це прекрасний спосіб продезінфікувати приміщення без традиційної агресивної хімії (хлор, спирт, кислоти і т. д.).

Ще один плюс озону - його не зберігають. Будь газ, навіть звичайний кисень зберігається в стислому вигляді в балонах, що завжди небезпечно. Озон же виробляється прямо на місці - шляхом пропускання кисню через електричні розряди.

Коли варто робити озонування?

 • Якщо у вас повно мурах і тарганів.
 • Після ремонту.
 • Після НП (затоплення, пожежі, в т. ч. у сусідів).
 • Якщо в квартирі потрібно видалити сильні запахи (тютюновий дим, запах тварин).
 • Якщо в будинку сиро, пахне затхлістю, «болотом».
 • Коли в будинку проживають алергіки.
 • Якщо в будинку хтось перехворів небезпечним інфекційним захворюванням, або в сезон епідемій.

Де підступ?

Якби з озоном все було так просто! Це газ легко вбиває бактерії і комах, зрозуміло, для людини він так само небезпечний. Щоб не нашкодити собі, потрібно чітко дотримуватися гранично-допустиму концентрацію газу в повітрі.

Максимальна разова ГДК озону - 0, 16 мг/м³. Людина добре відчуває цей запах, тому в побуті складно отруїтися озоном (наприклад, озон утворюється при роботі деякої офісної техніки).

При цьому, коли людина свідомо озонує квартиру, дуже важливо дотримуватися концентрацію. При незначному перевищенні озон згубно впливає на органи дихання людини, на центральну нервову систему.

Сьогодні у продажу можна знайти побутові озонатори, але використовувати ці прилади потрібно вкрай обережно! Лікарі не рекомендують озонувати квартиру самостійно.

Професійне озонування

Набагато ефективніше періодично проводити вдома озонування із залученням професійної техніки і фахівців. Хороший озонатор, здатний по-справжньому очистити повітря в квартирі і нікому не нашкодити, коштує чимало, і це явно не побутовий прилад. Тому звертайтеся до фахівців: дезінфекція вашої квартири займе менше години з гарантією результату.

Зазвичай перед озонуванням роблять легке вологе прибирання. Потім господарі і домашні вихованці залишають квартиру (рослини теж потрібно прихопити з собою). Після озонування квартиру потрібно ретельно провітрити.

 • 1