Як вибрати матеріал для кухонного гарнітура?

 
 
Перш, ніж вибрати кухонний гарнітур, познайомтеся з видами матеріалів та їх властивостями в нашій статті.

Характеристики, які варто враховувати при виборі матеріалу:
 • вологостійкість;
 • зносостійкість;
 • довговічність;
 • міцність;
 • зручність прибирання;
 • ціна.
До речі, якщо ви бажаєте замовити кухонний гарнітур, то смотрите на різні варіанти оформлення за даним посиланням вже зараз.

Корпуси

Корпуси гарнітурів для кухні виробляють з деревинно-стружкової плити (ДСП), дрібнодисперсного фракції (МДФ) або масиву дерева.

ДСП - довговічний, зносостійкий матеріал. При якісному покритті - вологостійкий. Але найменше порушення покриття, особливо на торцях, неминуче веде до розбухання ДСП, втрати виду, а часто і функціональності гарнітура. Крім того, ДСП матеріал важкий.

У масиву немає таких недоліків. Правильно висушене, оброблене і просочене дерево буде служити століттями. Але при порушенні технології сушіння масив може «повести».

У правильно висушеного і просоченого масиву висока ціна, яка перетворює кухонний гарнітур в предмет розкоші.

В МДФ скріпляє смола захищає від вологи. Матеріал не важкий, міцний, зносостійкий і довговічний.

Фасади

Фасади виготовляють з ДСП, МДФ, масиву, пластику або акрилу. Про властивості перших матеріалів ми вже написали.

Якщо не брати до уваги масив, то пластик - найстійкіший до впливу води та пара, а також до зносу. Але найдорожчий зі штучних матеріалів. І, якщо в складі ДСП і МДФ - натуральне дерево, то в пластиці ви його не зустрінете.
 
Акрил схожий на пластик. Варто дорожче, зате екологічніше і безпечніше.

Оздоблення фасадів

Оздоблення залежить від матеріалу фасаду. Фасад з масиву просочують правильної сумішшю і полірують, або покривають лаком.

Доступні варіанти обробки для ДСП:
 • ПВХ-плівка;
 • акрилова плівка;
 • акрилові накладки;
 • HPL-пластик;
 • емаль;
 • шпон.
МДФ, пластик і акрил покривають будь-якими доступними матеріалами - змінюється при цьому зовнішній вигляд, а експлуатаційні характеристики не страждають. Головне, щоб покриття було якісно приклеєне до фасаду - в теплому вологому приміщенні все покриття схильні відшаровуватися і пузиритися.

Емаль і плівки - бюджетні варіанти, акрилові накладки і пластик коштують дорожче. Зате пластик вміє імітувати не тільки колір, але і фактуру дерева або каменю.

Стільниці

Стільниці на робочі поверхні роблять масивними, товщиною 4-5 см. Для обіднього столу досить 2 см.

Ламінована ДСП

Бюджетний варіант, легко обробляється, але боїться води. Покриття пластиком покращує характеристики, але не рятує торці від розбухання.

Штучний камінь

Це фанера, покрита пластиком товщиною 10-12 мм. Позбавлена ​​недоліків ЛДСП, при правильному з'єднанні не видно стики, служить довго. Дешеві варіанти покриття можуть бути крихкими. На відміну від натурального каменю цей пластик теплий.

Кварцовий агломерат

Роблять з кварцовою, дзеркальної або гранітної крихти, залитої полімерною смолою. Матеріал не боїться ні вологи, ні подряпин, ні зламів. Стики роблять непомітними для очей.

Натуральний камінь

Важке і дороге рішення. Підходить тільки граніт, під який роблять посилений корпус. Вимагає додаткового догляду.

Натуральне дерево

Красиво, затратно, складно обслуговувати. Необхідно регулярно обробляти спеціальними сумішами (мінеральні масла і віск), берегти від подряпин, гарячого і вологого, протирати без використання «хімії».
 • 1