Як правильно вибрати арматуру?

Арматура - найважливіший конструкційний матеріал для будівництва, від правильного вибору якого залежить якість споруди в цілому, її надійність і довговічність.

 

Залежно від заданих параметрів будівлі вибирається і арматура, придбати яку можна за цим посиланням https://kmicom.kz/catalog/armatura/ дуже вигідно. З неї формується каркас, який заливається бетоном і на який згодом доводиться основне навантаження. Ось навіщо потрібна арматура, яка широко використовується в будівельній індустрії.

Види арматури

Сама по собі арматура - це вид довгомірного прокату, який поділяється на класи А-I (А240), А-II (А300), А-III (А400), А-IV (А600), А-V (А800), А -VI (А1000). Арматура різниться за такими ознаками, як призначення, орієнтація в конструкції, умови використання, вихідний матеріал, а крім того - по перетину і габаритам. Так, за призначенням арматура сортамент має такий: робочий (для вузлів, на які припадає основне навантаження), конструктивна (для армування), монтажна (з'єднує два попередніх типу в каркасні конструкції), анкерна (з неї роблять закладні деталі). За орієнтації в конструкції вона буває поперечна і поздовжня, за умовами використання - напружена і ненапружена.

Арматура класу А-I має гладку поверхню, інші класи проводяться з періодичним профілем. Якщо це гладка арматура, гост (стандарти) передбачають діаметр від 6 до 80 мм, площа перерізу - від 0,283 до 50,27 см2. Для продукції з періодичним профілем діаметр арматури становить від 4 до 40 мм, площа перерізу - від 0,12 до 12,566 см2.

Яку арматуру вибрати?

При виборі арматури для будівельного проекту потрібно враховувати її характеристики, необхідну кількість, розташування при формуванні каркаса з арматури. Всі дані про застосовуваної арматури враховуються (на базі будівельних норм) в проектній документації, включаючи довжину, діаметр, клас міцності, профіль стрижнів. Мають значення і такі властивості, як корозійна стійкість, поріг тепло- і електропровідності, екологічність матеріалу.

Важливо зауважити, що використання арматури із завищеними параметрами (товщою, довшою і ін.) Не приводить до поліпшення якості споруди - це поширений стереотип, якого потрібно уникати. Такий підхід тільки збільшує витрати і вага конструкції, а також через зміну схеми навантажень в ній може послабити її стабільність і стійкість.

З іншого боку, арматура будівельна певного типорозміру може бути замінена іншою, але при цьому потрібен точний розрахунок загальної площі перетину всіх елементів, їх маси і взаємної позиції в конструкційної схемою. Тільки в такому випадку заміна буде повноцінною і не порушить параметри, закладені в проект. Те ж саме стосується застосування арматури з іншим профілем поверхні.

Крім того, необхідно перевіряти якість арматури. Продукція, що виготовляється відповідальними підприємствами, має сертифікат якості, наявність якого доцільно уточнювати при покупці. Після доставки бажаний зовнішній огляд товару на предмет тріщин, сколів, інших пошкоджень, а також ділянок, вкритих стороннім речовиною (жир, фарба та інше). А ось іржа, всупереч поширеним уявленням, дефектом не є. Також арматура не повинна бути гнутих, допускається кривизна в 5-7 мм на 1 погонний метр.

Велике значення має і зберігання арматури перед використанням - метал повинен бути укритий від опадів та іншої надмірної вологості. Це, серед іншого, передбачає зберігання на піддонах, підставках, в крайньому випадку - на спеціально підготовленому підлозі. При цьому має сенс розсортувати продукцію по діаметру, профілю, міцності - так в ній легше орієнтуватися.

  • 1