Види і особливості фасадних дюбелів

 

Якісна теплоізоляція будівлі, особливо житлового призначення, багато в чому визначає комфортність проживання в ній людей. Створити відповідний мікроклімат в умовах наших географічних широт без використання теплозберігаючих матеріалів неможливо. І щоб грамотно провести монтаж утеплювача не обійтися без спеціального кріплення - фасадного дюбеля для теплоізоляції.

 

Цей вид кріплення застосовується для укладання і монтажу фасадних теплоізоляційних матеріалів до стін будівель. Він буває різних модифікацій, проте найбільш поширеною моделлю є дюбелі фасадні полімерні тарельчатого типу. Цей універсальний елемент може застосовуватися для укладання практично будь-яких матеріалів в будь-яких умовах.

Будова дюбеля фасадного полімерного

Він складається з наступних елементів:

 1. розпірна частина (капелюшок);
 2. фіксатор;
 3. анкер.

Традиційно капелюшок виготовляють зі склопластику або базальтопластика, фіксатор - зі звичайного пластику, а анкер - з поліаміду.

Види фасадних дюбелів

Визначити тип конкретного фасадного дюбеля для утеплювача можна, поглянувши на його маркування. Сучасні виробники кріплення пропонують споживачеві два основних типи:

 • тарілчасті;
 • анкерні.

Для кріплення фасадного утеплювача застосовують головним чином тарілчасту модель. Її виробляють з різних матеріалів, що обов'язково потрібно враховувати при підборі будівельних матеріалів при облаштуванні теплоізоляції будівель. Наприклад, для укладання мінеральної вати, яка виступає найпоширенішим утеплювачем, використовують дюбель фасадный, який має металевий стрижень і здатний витримати високе навантаження.

Щоб закріпити на вентильованому фасаді кронштейни, знадобляться як раз анкерні дюбелі. Вони мають ряд незаперечних переваг:

 • за рахунок направляючого конуса демонструють осьовий рух;
 • бічні пелюстки перешкоджають обертанню тіла кріплення в процесі установки;
 • фіксують ребра, які розташовані в шаховому порядку, забезпечують надійну фіксацію при установці або демонтажі;
 • тиск по внутрішній поверхні отвору розподіляється рівномірно, за рахунок чого шуруп рухається строго по осі завдяки Z-образним розрізу.

Особливості даних метизів

Фасадні дюбеля для теплоізоляції мають подовжений стрижень, який забезпечує надійну посадку і допускає монтаж елементів зі значною товщиною перетину. 

З огляду на агресивні умови експлуатації всі кріплення для утеплювача фасадів виробляються з матеріалів, стійких до:

 • атмосферних опадів;
 • механічних пошкоджень;
 • корозії і гниття.

Як правило, основою для метизів виступає морозостійкий поліпропілен або нейлон. Базою для цвяхового стрижня служить оцинкована сталь.

Установка

Кріплення утеплювача до фасаду відмінно справляється зі стрибками температури і передбачає експлуатацію в діапазоні від -40 до +80 градусів. Однак професіонали рекомендують робити укладання теплоізоляції при плюсовій температурі.

Монтаж фасадних дюбелів проводиться за стандартною схемою. Спочатку в стіні висвердлюється отвір на кілька сантиметрів глибше довжини металевих виробів. Потім в отвір вставляється розпірний стрижень, в який після закручують металевий шуруп. При укладанні облицювальних плит для фасаду бортик дюбеля втоплюються між ними в шов.

Сфера застосування

Таке кріплення зазвичай використовують при облаштуванні вентильованих фасадів, зокрема, для монтажу теплоізоляції, металевого профілю або облицювальних плит. Однак за допомогою таких метизів можна закріплювати також дверні та віконні рами, ворота, дерев'яні конструкції, навісні шафи та інше. Сфера їх застосування надзвичайно широка.

Особливості вибору

При підборі матеріалів, потрібно враховувати:

 • Матеріал зовнішньої стіни будівлі.
 • Залежно від підстави підбирається і тип кріплення. Виробники випускають металовироби для цегли, піноблоків, бетону, газосилікату, пінополістиролу.

Товщина і тип утеплювача

Для легких теплоізоляційних плит цілком підійдуть і пластикові міцні модифікації. Для кріплення теплоізоляції з товстих плит мінеральної вати краще використовувати кріплення з металевим стрижнем, здатні витримувати велику вагу.

Кліматична зона

Варто брати до уваги не тільки показники температури, але і силу вітру, а також кількість опадів.

Висотність будівлі

При облицюванні багатоповерхових будівель краще віддати перевагу кріплення, здатному витримувати великі навантаження.

Таким чином, дюбелі для теплоізоляції є незамінним кріпильних елементом як при облицюванні нових будівель, так і при реконструкції вже зведених будівель.

 • 1