Як правильно вибрати шахтний котел Холмова?

 

Котли на дровах шахтного типу, які виробляються за технологією Холмова, відносяться до категорії твердопаливних котлів з тривалим часом горіння. Його конструкція має два відсіки, які розташовані вертикально. Відсік, який розташований ближче до фронтальної стінки, має великий обсяг і призначається для завантаження твердого палива. У другому відсіку, який має менше простору, відбувається допалювання піролізних газів. Також в ньому розташована основна теплообмінна частина, в якій охолоджуються димові гази. У цих котлах горіння дров проходить тільки внизу. Їх часто називають шахтними котлами нижнього горіння.

ПРИНЦИП РОБОТИ

В основу його роботи поставлений процес двоетапного горіння. При першому етапі йде класичне горіння палива, як у 90% інших твердопаливних котлів. Але, кількість повітря, що подається подається в такій кількості, щоб активно горіла тільки мала його частина. Другий шар деревини через брак повітря не горить, а тліє. Це процес хімічного розкладання деревини під дією високої температури. Ця суміш проходить через тліючий шар і додатково збагачується горючими піролізними речовинами.

Варто зазначити, що котли Холмова шахтні можуть безперервно опалювати будинок на одному завантаженні дровами понад 10 годин. Це в кілька разів більше, ніж час горіння звичайних класичних котлів. Це можна пояснити двома причинами. Перша - обмежена зона горіння. Горить не весь обсяг, а тільки мала його частина. Друга - велика завантажувальна камера, в яку можна за один раз завантажити великий обсяг дров або вугілля. Тому їх ще називають твердопаливні котли тривалого нижнього горіння.

Зона активного горіння становить лише 20-25 см. Шар палива висотою до 30 см, який розташований над нею, також бере участь в процесі. Але, як уже писалося вище, воно не горить, а тліє. Повітря, що подається в котел під колосники, разом з піролізними газами потрапляє в другу. Вони, проходячи через розпечений куля, підвищують свою якість. Рух димових газів відбувається завдяки наявності тяги в димоході.

Друга камера розташована відразу за камерою завантаження. Вони з'єднані невеликою проходом, який розташований внизу. Саме через нього подаються гарячі димові гази отримані в процесі прямого горіння. У другій камері відбувається їх догорання. Тут найвища температура. Нерідко її показник доходить до позначки 700 градусів. Щоб зменшити навантаження на сталевий теплообмінник саме в цьому місці встановлюється шамотна цегла. Ще він виконує функцію каталізатора горіння, що позитивно впливає на зростання ККД котлів Холмова.

Шахтні котли холмова від виробника експлуатуються користувачами на широкому колі типів твердого палива. До нього відносяться дрова, вугілля, брикети, пелети, тріска, тирса. Щоб отримати максимальний заявлений заводом виробником ККД потрібно обмежити використання вугілля. У процесі його спалювання піролізні гази майже не утворюються. Ідеальним типом палива буду сухі дрова листяних порід дерев. Вони повинні пройти етап природного сушіння під відритим повітрям терміном мінімум 1 рік.

ПЕРЕВАГИ КОТЛІВ НИЖНЬОГО ГОРІННЯ

Даний тип котлів має дві великі переваги перед усіма іншими типами. Першою - високий робочий ККД. Тут застосовані два способи відбору тепла: радіаційний - знімання процесу горіння піролізних газів і конвекційний - відбір тепла за принципом теплопровідності через стінку котла і подальше нагрівання теплоносія в теплообміннику.

Друга перевага - тривалість роботи на разової завантаженні. Цей показник в рази вище, ніж у звичайних твердопаливних котлів. Якщо ж порівнювати з котлами верхнього горіння, то саме шахтні котли можна довантажувати під час їх роботи, тоді як з котлами верхнього горіння потрібно дочекатися повного перегоряння палива в камері.

Також не можна пройти стороною факт, що ці котли дешевше, ніж класичні піролізні котли. Що теж важливо в нинішній час.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ШАХТНИЙ КОТЕЛ ХОЛМОВА?

Котли Холмова - це не конкретна модель. Це принцип роботи, який закладений в теплоагрегат. Тому в Україні багато заводів займаються випуском подібної продукції. За останні кілька років котли Холмова отримали тільки позитивні відгуки. Щоб отримати хороший котел необхідно прийти до процесу його вибору і покупки з розумом. Потрібно правильно підрахувати необхідну потужність, встановити димохідну систему згідно з усіма вимогами. Найкраще купувати котли Холмова від виробника, який професійно займаються випуском подібних апаратів. Вони повинні мати всі необхідні сертифікати, навчений персонал, сучасне обладнання. Тільки таке обладнання буде ефективним і довговічним.

  • 1