Паркет: як правильно вибрати якісний матеріал?

Паркет - це, мабуть, один з кращих матеріалів для фінішної обробки поверхні підлоги. Він завжди виглядає красиво, стильно, багато. Звичайно ж, дуже важливо вибрати якісний паркетний настил. А для того, щоб не придбати бракований товар, будуть потрібні деякі знання.

 

В першу чергу, при виборі дорогого підлогового покриття обходьте стороною продавців, які пропонують вам купити матеріал без фабричної упаковки. Пам'ятайте: упаковка - це гарантія того, що товар вироблений не "підпільно», а на підприємстві, на спеціальному обладнанні, з дотриманням усіх технологій і з використанням тільки якісної сировини.

Буде просто чудово, якщо матеріал ви придбаєте в присутності фахівця, який і буде укладати його в вашому домі. Майстер порадить, який саме тип матеріалу буде потрібно, підкаже необхідну кількість. Але якщо ви хочете купить паркет самостійно, то беріть трохи з запасом.

Які фактори впливають на якість паркету?

В першу чергу, звичайно ж, технологія сушки матеріалу. Таких технологій в даний час існує декілька: сушка гарячим повітрям, сушка мікрохвилями і сушка вакуумна. Слід зазначити, що найбільш щадним і кращим є останній спосіб. Дошка, яка була висушена за вакуумною технологією, буде служити довго, і стане менше страждати від перепадів температури і режиму вологості в приміщенні.

Cвою роль в підсумковому якості паркетного покриття грає і обладнання, на якому проводився матеріал. Сертифіковане обладнання, встановлене на спеціалізованих підприємствах, дозволяє виготовляти даний підлоговий товар, який буде чудово укладатися і довго служити.

Тільки хороше обладнання дозволить виготовити паркетну дошку, в якій будуть точно дотримані глибина паза і товщина гребеня. Все це дуже важливо при укладанні фінішного покриття на підлогу. Точність виготовлення визначає, в результаті, чи буде потрібно циклювати або шліфувати після того, як вона буде укладена.

Термін служби паркетної підлоги залежить також і від параметрів самих планок: від їх товщини і довжини. При довжині планок більше 35 сантиметрів і при товщині більше 1,6 сантиметрів, при укладанні на підставу підлоги планки будуть втрачати важлива властивість - еластичність.

Види паркету

Сьогодні можна зустріти в продажу кілька різновидів матеріалу:

  • штучний паркет;
  • мозаїчний (або складальний);
  • щитовий;
  • також паркетна дошка.

Що вибрати - вирішувати виключно вам. У кожного виду є власні переваги, власні особливості монтажу. Запитайте поради у продавця в магазині, консультанти допоможуть вам прийняти правильне рішення.

В даний час будівельні магазини пропонують споживачеві придбати паркет з певними елементами фінішної обробки. Якщо ви вирішили віддати перевагу саме такій підлозі, запам'ятайте кілька важливих речей.

По-перше, купуючи вже відшліфований і лакований паркет, ви не вирішуєте повністю всі проблеми. Безліч побутових проблем, які зазвичай вирішуються в процесі монтажу покриття, просто переносяться на той час, коли ви вирішите вперше замінити лак на паркетній підлозі. І в той же час, укладка вже «готового», лакованого паркету буде складніше. Адже вам потрібно бути гранично акуратним, щоб не пошкодити лак.

Купуйте тільки якісний товар, не прагніть заощадити. Витративши менше на матеріал - неодмінно віддасте більше за укладку. Та й естетичні характеристики готового підлоги, вкритої дешевим паркетом, швидше за все, будуть не найкращими.

  • 1