Де застосовується смартскло?

Смартскло являє собою композит, що складається з двох шарів скла (тонованого і прозорого) і наповнювача, який знаходиться між ними. У нормальному стані смартскло має високу ступінь матовості, що створює перешкоду видимості з обох боків. При подачі живлення поверхня змінює свої оптичні властивості і стає прозорою.

 Сфера застосування смартскла:

  • Створення перегородок в конференц-залах і в кімнатах для переговорів;
  • Застосовується як проекційний екран високої контрастності;
  • Скління вітрин магазинів, виставкових павільйонів, торгових центрів;
  • Формування оригінальних домашніх інтер'єрів;
  • Складні дизайнерські рішення для оформлення різних об'єктів.

Однією з переваг «розумного» скла є довговічність системи. Виробники оцінюють робочий ресурс продукції в 2 мільйони перемикань. Також слід зазначити функціональність пристрою - скляна панель здатна працювати від стаціонарного перемикача або від дистанційного пульта. Замовити смартскло радимо тут вже зараз.

При бажанні її можна інтегрувати в систему «розумний будинок». В останньому випадку скло буде змінювати ступінь прозорості з урахуванням часу доби, орієнтуючись на показники датчика освітлення, встановленого в приміщенні.

Полімерне смартскло

Наповнювачем для даного матеріалу є рідкі кристали, здатні по черзі переходити в рідкий або в твердий стан. Конструкція забезпечується електродами, виготовленими з мідної фольги. При відсутності напруги кристали групуються в краплі, а панель набуває молочно-білий колір. При включенні електрики формується поле, яке різко підвищує світлопропускну здатність конструкції.

Альтернативним варіантом є електрохромне смартскло (ECD), здатні перебувати в кольоровому, напівпрозорому або прозорому стані. Подача електроенергії для даних конструкцій необхідна тільки на період зміни прозорості. Після досягнення бажаного ефекту, електроживлення можна відключати.

Одна з причин придбати смартскло замість звичайного аналога полягає в можливості поліпшити теплоізоляцію приміщення. Це дозволить суттєво скоротити витрати на опалення і кондиціонування повітря. Конструкцію можна використовувати в якості альтернативи шторам або спеціальним затемняють екранів. Електромеханічне смартскло не пропускає ультрафіолетове випромінювання.

  • 1