Як вибрати лежанку для собаки?

Не всі господарі собак замислюються про те, що домашнім вихованцям необхідно надати особистий простір. Собака повинна безпечно себе почувати, коли господаря немає вдома. Вибрати таке місце і аксесуар для сну рекомендовано завчасно. Дуже важливо, щоб вихованець з перших днів почав звикати до власного місця для відпочинку. При цьому обов'язково потрібно знати, як вибрати максимально комфортну для собаки лежанку.

 

Поширені різновиди лежанок

Популярністю користуються наступні типи лежанок:

  • підстилка, килимок. Такий варіант ідеально підходить для середніх і великих собак. Основні переваги - доступна вартість, простота в догляді;
  • лежак. Підстава може бути виконано з м'якого матеріалу або пластику. За м'якими лежаками непросто доглядати. Крім того, вони з часом можуть втратити форму. Пластикові різновиди практичніші. При бажанні зробити комфортний куточок для улюбленого вихованця в лежак з пластика можна покласти матрац з чохлом;
  • будиночок. Цей різновид призначена для дрібних порід. Від будиночка також не відмовляться собачки середніх розмірів. Переважно такі моделі виготовляють з м'яких матеріалів, тому за ними непросто доглядати.

Кожен варіант має переваги і недоліки, тому вибір часом зробити дуже непросто. Яку лежанку вибрати для певної породи - слід уточнити у професіоналів. До речі, придбати лежак для великих собак радимо за даним посиланням https://haustier.ua/category/lezhaki-dlya-velikikh-sobak/?lang=ru вже зараз.

Нюанси, які важливо врахувати при виборі лежанки для собак

У нинішній час асортимент товарів для домашніх тварин вражає різноманітністю. Щоб визначитися, як вибрати лежанку для собаки, рекомендовано врахувати наступні характеристики:

  • Розмір вихованця. Для дорослих собак підібрати оптимальний варіант набагато простіше. Якщо ви прийняли рішення завести цуценя, то вибір зробити складніше. Можна придбати лежанку на виріст. Для цього необхідно знати, до яких розмірів виросте вихованець. Краще купити спальне місце з запасом, щоб собака могла вільно лежати, витягнувши лапи. Інший варіант - купувати лежанки в міру росту тварини. В даному випадку витрати будуть набагато більше. Величезним плюсом такого варіанту є можливість вибору різних лежанок з урахуванням переваг собаки. Крім того, існують універсальні різновиди - підстилки-трансформери. Вони можуть змінювати розмір.
  • Властивості і практичність матеріалу. Рекомендовано вибирати практичний і міцний матеріал, який не втратить свої властивості після численних прань. В якості наповнювача використовують синтепон, бавовна або поролон.
  • Кольорове рішення. Підстилки краще вибирати темних відтінків, оскільки світлі варіанти швидко втратять естетичний вигляд. На моделях темних кольорів не так помітні плями.
  • Форма аксесуара. Не варто забувати, що лежанка для цуценя потребує регулярного догляду. Якщо вас не лякають складнощі в прибиранні, то можна вибирати аксесуари будь-якої форми. При бажанні придбати практичний варіант краще відмовитися від моделі з бортиками. У таких підстилках накопичується шерсть і бруд.

Вибираючи спальне місце для великих собак, а також середніх і дрібних порід, рекомендовано врахувати густоту вовни, переваги до температурного режиму, улюблену позу для сну. Для тварин з густою шерстю краще замовити модель відкритого типу.

Вартість виробу також має важливе значення. Якість дешевих моделей низьке, термін служби мінімальний. Крім того, матеріал або застосовуються барвники в таких лежанках можуть завдати шкоди здоров'ю тварини, викликати алергічну реакцію.

Чи складно привчити собаку спати на лежанці?

Найпростіше привчити до нового місця цуценят. Після того як малюк награвся, поїв, потрібно віднести його на лежанку. Обов'язково кожен раз вимовляти «місце». Дорослій вихованцю, який з'явився недавно, іноді досить показати нове місце. Для тварин, які з вами давно, необхідно розмістити лежанку у звичному для них місці.

Важливо забезпечити повну недоторканність собаки на її території. «Місце» не можна нікому позичати, складати туди боку предмети. Також заборонено лаяти чи карати собаку, коли вона знаходиться на лежанці.

  • 1