Як вибрати лічильник води?

Про користь застосування лічильників води сьогодні знає кожен. Дійсно, навіщо переплачувати гроші за зайві кубометри, якщо можна оплатити тільки той обсяг, який фактично використаний? Придбати лічильник води і встановити його за допомогою співробітників спеціальних служб - справа нескладна. Залишається питання: який вибрати?

Варто зазначити, що лічильники води для обліку холодної та гарячої води відрізняються між собою. Застосування приладу на холодну воду обмежено температурою рідини до 40 градусів. При установці на трубу з гарячим водопостачанням, такий витратомір не прослужать і тижні. Існують комбіновані прилади (витримують будь-яку температуру). Це оптимальний варіант, незважаючи на більш високу вартість.

Класифікація лічильників за принципом вимірювання:

  • Механічні. Під напором водяного струменя обертається крильчатка (вбудована турбіна), завдяки чому фіксується кількість витраченої води.
  • Вихрові. Всередину витратоміра поміщається обтічне тіло невеликого розміру, яке під дією потоку створює своєрідні завихрення. Витрата води визначається прямо пропорційно частоті вихорів.
  • Електромагнітні. При заповненні порожнини пристрою водної масою утворюється магнітне поле. Обсяг використання водного ресурсу визначається швидкістю виникнення магнітного поля.
  • Ультразвукові. Фіксація водного потоку здійснюється шляхом аналізу звукових коливань, що викликаються проходженням води крізь пристрій.
  • Електронні. Витратоміри останнього покоління з вбудованим чіпом. За допомогою зчитування інформації з внутрішнього чіпа, дані про витрату води передаються безпосередньо по мережі в диспетчерський пункт.

Практика показала: найбільшим попитом у населення користуються механічний і електронний тип пристроїв. Інші види в цілому призначені для підприємств з великим обсягом водоспоживання в промислових цілях. Проаналізуємо плюси і мінуси механічного та електронного витратомірів.

Механічний

Плюси: мінімальна похибка вимірювання витрати води, відносно низька ціна пристрою, середній період експлуатації 11-12 років, простота конструкції і знімання показань, компактний розмір приладу.

Мінуси: лічильник чутливий до впливу магнітного поля, склад води впливає на роботу конструкції.

Електронний

Плюси: точність вимірювання незалежно від тиску в трубопроводі, вертикальна / горизонтальна установка (на вибір), дистанційна фіксація показань, багатотарифність у вимірювачах гарячої води, мінімальний демонтаж при необхідності (зняття підлягає тільки верхній сектор пристрої, інші частини не потребують демонтажу).

Мінуси: висока вартість у порівнянні з механічним витратоміром, необхідність забезпечення електроживленням протягом усього терміну використання приладу.

У спеціалізованому інтернет-магазині вам допоможуть як вибрати лічильник води саме для ваших потреб, так і придбати лічильники води з гарантією.

  • 1