Як вибрати котел для приватного будинку?

Перед тим, як приступити до купівлі обладнання необхідно скласти план проекту системи опалення і виконати теплові розрахунки. Поєднавши опалювальну систему з проектом вентиляції і з додатковою інспекцією стану теплоізоляції, Вам вдасться отримати опалювальну систему, яка буде максимально ефективною та економною. При грамотному і правильному підході Вам не доведеться ні за що переплачувати.

 

Навіть в самому примітивному варіанті розрахунків Ви отримаєте дві цифри, на які зможете спиратися:

 • Сума, яка буде витрачена на джерело енергії (електрика, вугілля, газовий балон і так далі);
 • Максимальна температура, до якої буде прогріватися приміщення з урахуванням того, що на вулиці «мінус».

Інші отримані дані будуть тільки доповненням до цих.

Який вид палива використовувати?

Далі потрібно визначитися з тим, який тип палива Ви збираєтеся використовувати. У кожного виду є свої особливості і недоліки, тому варто досконально вивчити кожен вид і зробити для себе висновки.

Зазвичай вважають за краще використовувати тверде паливо (деревина, будь-який вид вугілля, торф), так як воно зручно в зберіганні та використанні. До штучного твердому паливу відносяться пелети.

За типом використовуваного палива котли діляться на:

 • газові;
 • твердопаливні;
 • рідкопаливні;
 • пелетні;
 • електричні;
 • комбіновані.

У виборі палива варто виходити з деяких факторів. Наприклад, якщо будинок знаходиться за містом і не має можливості підключитися до магістралі, то найкращим варіантом стане тверде паливо. Найкраще, перед підключенням котла вивчити вартість і доступність усіх видів палива і зробити вибір. Це допоможе уникнути багатьох проблем і згодом позбавить від головного болю. До речі, придбати котел у нас в інтернет-магазині kotly-profi.com.ua ви можете за привабливою ціною.

Види котлів опалення

Розглянемо кожен вид докладніше:

 • Газовий котел. Для опалювальної системи приватного будинку газ буде надійним, ефективним, досить безпечним. При цьому він не займає багато місця. Однак, він вимагає припливно-витяжну вентиляцію і наявність димоходу. Дорогі конденсаційні моделі мають ККД до 96%. В цей же час недорогі системи мають ККД приблизно 85-87%. Потребує щорічного обслуговуванні. Для ефективної роботи потрібно систематично регулювати налаштування.
 • Твердопаливний котел. Даний вид котлів автономний. Його робота надійна. При цьому він є досить економним засобом опалення і має високий ККД. Здебільшого в ролі палива виступає деревина і вугілля будь-якого типу. Воно недороге і є практично скрізь. У моделях «під дрова» завантажувальна камера має немаленьку площу. Це дозволить завантажити відразу великий обсяг палива. Через велику температуру горіння стінки у котлів товсті. Це робить їх безпечніше і зручніше у використанні.
 • Рідкопаливний котел. Дана модифікація котла незалежна від магістралі, проста в монтажі та чудовий ККД. Але для установки подібного типу котла не потрібно отримувати додаткові дозволи. Деякі моделі можуть працювати як на дизельному паливі, так і на газу. Вартість роботи на дизелі або відпрацьованому маслі буде приблизно дорівнює роботі на природному газі. В якості палива не бажано використовувати солярку. Перевести на газ пристрій не складно і набагато економніше.
 • Пелетний котел. Пелетні моделі повністю самостійні. При достатньому запасі палива немає необхідності приділяти йому час на протязі тривалого часу. Всі процеси також автоматичні. Така модель має практично безвідходне виробництво, згорає все без залишку. Паливом є невеликі гранули з спресованих тирси. При паливі високої якості відсоток золи не перевищує 4%. Вибрати модель можна виходячи з будь-якого бюджету - завдяки різноманітності кожний знайде що то для себе. У всіх моделях чистку потрібно проводити приблизно раз на місяць (від золи).
 • Електрокотел. Електричний котел - найефективніший і комфортний вибір. ККД цього пристрою досягає 99%. Не вимагає наявність димоходу і вентиляції. Даний котел не потребує обслуговування, крім чистки раз в пару років. Чистка, як і монтаж недорога і не б'є по гаманцю, проте сам пристрій коштує переконливо. Неможливо використовувати електрокотел тільки в тому випадку, якщо підводять мережі не мають достатньої електричної потужності.
 • Комбіновані моделі. На даний момент це найпопулярніший тип котлів. Модель працює на твердому паливі та має кілька ТЕН. Поки горить тверде паливо - Тени не активні. Як тільки гасне полум'я, після невеликого охолодження, система активує Тени. Вони не в змозі повністю зігріти будинок, але відмінно справляються з підтриманням тепла на всій площі.

Інші фактори

Тепер залишилося визначитися тільки з потужністю і часом автономної роботи. Для цього необхідно визначитися з типом палива і розрахувати територію, яку потрібно зігріти. Спираючись на це, Ви з легкістю визначте - котел якої потужності для Вас буде оптимальним.

Тепер залишилася тільки автономність. Тут слід виходити з вашого бюджету і можливостей. Якщо планується використання котла тільки в присутності людей, то можна використовувати найпростіший твердопаливний котел.

Якщо ж потрібно довгий час автономної роботи без людського втручання, то на допомогу прийде електрокотел, пелетний або газовий.

 • 1