Як вибрати рушник?

Щоб придбати якісний рушник, який зможе впоратися зі своїм основним завданням, слід звернути увагу на те, з якого матеріалу він виготовлений, яку має щільність, довжину ворсу і розмір.

Матеріали

Найчастіше, рушники виготовляють з бавовни, бамбука або льону. Кожен з цих матеріалів має свої переваги і недоліки, ігнорувати які не слід.

Бавовняні рушники

Так наприклад, полотенца оптом з бавовни відрізняються особливою м'якістю. Крім того, вони гігієнічні і не здатні стати причиною появи алергічної висипки. Такі вироби рекомендується використовувати для догляду за дітьми, в тому числі і за новонародженими.

Варто відзначити і той факт, що далеко не всі бавовняні рушники є якісними. На особливу увагу заслуговують вироби з єгипетської бавовни. Вони вважаються найбільш якісними. Вся справа в тому, що довжина волокон єгипетської бавовни в два рази більше, ніж у будь-якого іншого. Саме тому рушники з цього матеріалу неймовірно м'які, дуже пухнасті, міцні та довговічні.

Єдиний недолік таких рушників - велику вагу. Через нього вони сохнуть довше, ніж будь-які інші вироби.

Лляні рушники

Льон часто використовується для виготовлення кухонних і банних рушників. Але це не означає, що льон не можна використовувати для створення рушників, призначених для догляду за обличчям і тілом. В цьому випадку до лляних волокнах додаються бавовняні.

До переваг таких рушників можна віднести гіпоалергенність даного матеріалу, зносостійкість, довговічність, наявність антисептичних властивостей і можливість використовувати вироби з нього для догляду за дітьми.

Якщо ж говорити про недоліки, то їх всього два. Лляні рушники занадто легко мнуться і коштують досить дорого.

Бамбукові рушники

Бамбукові рушники користуються особливою популярністю. Вони м'які, добре вбирають вологу і не втрачають свої властивості після прання. Вирішивши придбати бамбукове рушник, врахуйте той факт, що на ньому повинна бути особливе маркування - "viscose linen".

Справжнє бамбукове рушник є гіпоалергенним, володіє антибактеріальними властивостями, добре вбирає вологу, швидко сохне і досить довго зберігає привабливий зовнішній вигляд.

До недоліків можна віднести лише одне - вартість виробів. Ціна на бамбукові рушники досить висока.

Ворс: яким він повинен бути?

Вибираючи рушник, слід звернути увагу на ворс - петельки на поверхні виробу. Чим довше будуть ці петельки, тим м'якше і пухнасті буде сам виріб. Ідеальним значенням вважається довжина в 5 мм. Такий виріб не втратить форму, не витягнеться, а його ворс не буде кошлатитися після прання. Воно буде відмінно поглинати вологу і порадує вас своєю м'якістю.

Щільність

Вибираючи рушник, необхідно звернути увагу і на його щільність. Якщо цей показник становить від 300 до 400 грам, це говорить про те, що такий виріб ідеально підійде для кухні або занять у спортивному залі. Якщо ж ви шукаєте рушник для ванни, то зверніть увагу на вироби, щільність яких становить від 400 до 600 грам.

Знаючи всі ці нюанси, ви зможете вибрати якісне рушник, яке підійде для ваших цілей.

  • 1