Автомобільний інвертор напруги: призначення, способи підключення, відмінності

Споживачі електричної енергії розділені на дві великі групи - споживачі змінного струму і споживачі постійного струму. Побутова техніка, прилади, які використовуються вдома, розраховані на живлення від мережі змінної напруги. Достатньо вставити вилку в розетку, щоб вони почали працювати. Але їх не можна взяти з собою в дорогу, використовувати в автомобілі, тому що для них немає необхідного електроживлення.

Бортове живлення транспортних засобів засновано на використанні постійного струму. Основним джерелом енергії є акумуляторна батарея, підзарядна від генератора при роботі двигуна.

Призначення

Призначенням інвертора є перетворення постійної напруги бортової мережі автомобіля в змінну, придатну для живлення більшості побутових пристроїв, офісної техніки, електроінструменту. До речі, якщо вас цікавить перетворювач напруги, то рекомендуємо перейти за посиланням https://magazun.com/preobrazovateli-napryazeniya/ вже зараз.

Здавалося б, проблема харчування приладів змінного струму від мережі автомобіля вирішена, але є кілька обмежень, які слід враховувати при покупці і монтажі пристрою.

В першу чергу вихідна потужність інвертора обмежена ємністю акумулятора і потужністю генератора автомобіля, яка зазвичай не перевищує 0,6 кВт. Пряме споживання від АКБ здатне розрядити батарею. Більшість перетворювачів вимикаються автоматично при розряді акумулятора до 10 В, а й запустити автомобіль при такій напрузі вже навряд чи вдасться.

Відмінності за формою синусоїди

Інвертори - це електронні імпульсні перетворювачі напруги. У режимі ключів вихідні транзистори будуть по черзі формувати на вихід різнополярні прямокутні імпульси.

Для адаптації форми напруги, придатної для більшості споживачів, імпульси модифікуються до трапецій. Така форма напруги задовольняє більшість електропристроїв і називається модифікованою синусоїдою.

Якості такого напруження досить для харчування:

  • електродвигунів;
  • нагрівальних приладів;
  • кухонного обладнання.

Але модифікована синусоїда не підходить для електропостачання пристроїв обчислювальної техніки. Комп'ютер, ноутбук, блок безперебійного живлення не стане працювати. Телевізори, аудіосистеми вимагають більш якісної синусоїди, максимально наближеною за формою до напруги в звичайної домашньої розетки.

Інвертори з чистою синусоїдою на порядок дорожче звичайних. Але тільки з їх допомогою можна без ризику живити складну електронну апаратуру.

Як підключають інвертори?

Одне з головних умов підключення - безпека бортової мережі від підвищеного струму. Тому проводка автомобіля повинна бути захищена запобіжником.

Підключення в гніздо прикурювача має захист плавким запобіжником номіналом 10 А. Перетворювачі, для нормальної роботи яких достатньо такого струму, комплектуються спеціальним шнуром з вилкою в формі прикурювача.

Включення вилки інвертора в полярні технологічні розетки автомобіля обмежена запобіжником 5 А.

Монтаж ланцюгів живлення перетворювача прямо в вільне місце на панелі запобіжників дозволяє використовувати плавку вставку з номіналом, достатнім для живлення пристрою.

Потужні інвертори підключаються безпосередньо на клеми акумулятора. Сам блок пристрою монтується у вільному місці кузова. Перетин проводів повинно забезпечувати передачу потужності без небезпеки їх нагрівання і розплавлення.

Необхідно пам'ятати, що перетворювач сам є навантаженням навіть без підключених зовнішніх споживачів. Тому в період його невикористання потрібно забезпечити відключення від бортової мережі, якщо це не передбачено в конструкції інвертора.

Якщо штатного генератора недостатньо для живлення перетворювача, то слід розглянути можливість заміни генератора на більш потужний.

Часто проблему недостатнього харчування для інвертора вирішує заміна акумулятор з більшою ємністю.

  • 1