Види струмоприймачів

Для передачі електричної енергії з контактного дроту до допоміжного обладнання використовуються струмоприймачі, що розрізняються за конструкцією та умовами роботи. Вони складаються з основи, пневматичного приводу, верхніх і нижніх рам і ряду інших комплектуючих. Вони використовуються для підведення струму до рухомих частин вантажопідіймального крана та іншої техніки. Не допускається їх експлуатація в середовищі, що містить речовини, що руйнують метал та ізоляційний шар, а також у вибухонебезпечному середовищі.

До речі, якщо вас цікавлять струмоприймачі, то радимо перейти за даним посиланням https://pte.net.ua/page_article_pte/tokopriemnik вже зараз.

Виробники випускають такі види струмоприймачів:

  • Пантографи. Вони забезпечують надійне з'єднання контактного проводу електричної мережі з електропоїздом, трамваєм. У ньому є полоз, встановлений на каретці, яка закріплюється на рамі струмоприймача. Верхню раму прикріплюють до нижньої рамі, яку закріплюють на даху. Всі частини пантографа знаходяться під напругою. На електровозах є не менше 2 пантографа.
  • Рейкові струмоприймачі. Застосовуються на метрополітені. Він забезпечує високу натискання і якість струмознімання.
  • Кільцеві струмоприймачі. Вони подають струм до платформи екскаватора, бурових верстатів, інший спецтехніки, що має поворотну платформу. Для підйому струмоприймача машиністу необхідно натиснути кнопку на пульті, після чого відкривається доступ повітря до приводу. Після цього струмоприймач піднімається. Щоб уникнути різкого падіння на дах і удару по дротах використовується розподільник повітря.
  • 1