Що таке «Зелений тариф»?

Більшість цивілізованих країн світу активно впроваджують використання відновлюваних джерел енергії уже декілька десятиліть. Використання альтернативної енергетики дає можливість покращити екологічну ситуацію в світі, забезпечити електрикою ті регіони, де не можливе будівництво ТЕС і АЕС та відтермінувати настання енергетичної катастрофи.

 

Оскільки достеменно відомо, що запаси нафти та газу невпинно скорочуються, завчасний перехід на альтернативні джерела дозволяє забезпечувати потреби електрикою від сонця, вітру, тепла землі. Україна також долучилась до цієї ініціативи та впровадила зелений тариф, щоб заохочувати українців до встановлення СЕС і ВЕС.

Суть «зеленого» тарифу

Ініційована державою програма закупівлі електроенергії, виробленої сонячними та вітровими електростанціями, у фізичних та юридичних осіб за фіксованою ставкою в євровалюті. Нині державою розроблено схему закупівлі і встановлено тарифну ставку по 31 грудня 2029 року включно. І для вітрових, і для сонячних електростанцій ставка відрізняється для фізичних та юридичних осіб, а також передбачені окремі умови, щодо монтажу та використання.  Так, наприклад, для СЕС у домоволодіннях є обмеження по потужності до 30 кіловат, однак і тариф для них більший. Юридичні особи не обмежені в потужності, але для станцій від 150 кВт необхідна спеціальна ліцензія.

Закупівлею в фізичних осіб завідує обленерго, бізнеси продають свою електроенергію державному підприємству «Гарантований покупець».

Тарифна ставка у євро забезпечує стабільність та незалежність від коливання ринку національної валюти, перерахунок по курсу здійснюється кожного кварталу.   

Схема підключення «зеленого» тарифу для СЕС

 Щоб сонячна електростанція працювала не лише на забезпечення власних електропотреб, а й приносила прибуток, необхідно:

  1. Погодити місце встановлення станції (на даху чи на землі);

  2. Визначитися з необхідною потужністю;

  3. Отримати погодження щодо обладнання, типу конструкції тощо;

  4. Здійснити монтаж устаткування;

  5. Погодити схему підключення до загальної мережі електропостачання;

  6. Укласти договір на встановлення та встановити двонаправлений лічильник для обліку спожитої-використаної електроенергії;

  7. Відкрити рахунок в банку для отримання розрахунків по «зеленому» тарифу;

  8. Подати заяву в енергопостачальну компанію та укласти договір купівлі продажу електроенергії.

Кошти на ваш рахунок будуть нараховуватись в сумі, яка залежить від обсягу продукованої та проданої електрики і діючої тарифної ставки на момент введення СЕС в експлуатацію.

  • 1