Що таке металопрокат і які його види?

 

 

Вироби з металу активно використовуються в будівництві, виробництві, і ще в багатьох сферах. І популярним різновидом таких матеріалів є металопрокат. А що він собою являє, і які види металопрокату розрізняють?

 

Металопрокат від Промресурс юа - це вироби з металу певної форми. Це частіше готові вироби або заготовки з різних сплавів, які в основному застосовуються у виробництві або будівництві.

Основні види

Всього поділяють три основних види. Перший з них - сортовий. Це найбільш простий у виробництві вид. Готові сортові матеріали - це дріт, арматура або заготовки для болтів і більш складних балок. Такий металопрокат використовують для створення сітки, а також для різного роду кріплень і підсилюють конструкцій.

Більш складним, а заодно і міцним є фасонний вид металопрокату. Це вже балки або матеріали з поперечним, а не однорідним перетином. Такі можуть використовуватися як повноцінні конструкції. Наприклад, популярний в будівництві куточок - це саме елемент фасонного металопрокату.

Останній, не менш поширений вид - листовий. Це металопрокат, який являє собою металеві листи різної товщини. Використовується такий різновид як у вигляді листів, так і для виготовлення інших різновидів металопрокату, включаючи труби.

Застосування і переваги металопрокату

Вищеописані вироби мають більш ніж широке застосування, в найрізноманітніших галузях. Однак, основним напрямком використання металопрокату є будівництво. Це і матеріали для посилення бетонних споруд, і сполучні системи, і самостійні конструкції.

Наприклад, саме з металопрокату виготовляють паркани і балки для них, а також легкі навіси для авто. Також вироби застосовуються в зведенні рекламних конструкцій або систем безпеки на дорогах.

Також металопрокат застосовується в газовій, побутової, харчової та виробничої галузі. Багато металеві вироби створюються саме з використанням металопрокату. Він є складовою, в тому числі складних систем.

Головною перевагою є його універсальні властивості. Ці матеріали досить міцні і довговічні. Завдяки вивіреним сплавам і обробці, вони стійкі до корозії. А завдяки правильній формі - до фізичних дій, що робить можливим застосування металопрокату в найрізноманітніших умовах.

  • 1