Вибір алмазного диска

Алмазний диск по бетону призначений для різання дуже щільних, абразивних матеріалів, таких як граніт, бетон і асфальт.

 

Процес різання абразивних матеріалів сильно відрізняється від різання дерева, тому що лезо стає дуже гарячим через тертя. Однак не всі алмазні диски однакові, і буває складно вибрати кращий алмазний диск для кожної окремої роботи. Давайте розглянемо процес різання, швидкість і методи різання алмазним диском, щоб отримати гарне уявлення про те, як вибрати за даним посиланням https://distar.ua/ru/catalog/diski-almaznye-dlya-benzorezov-i-shvonarezchikov/ найкращий алмазний диск для вашого проєкту.

Процес різання алмазним диском

Їх називають лезами, але алмазні диски насправді не ріжуть; вони подрібнюють. Процес різання алмазним диском трохи відрізняється від різання дерева або іншого м'якого матеріалу звичайною пилкою. Алмазні диски буквально дряпають частки твердих, щільних матеріалів, замість того, щоб прорізати їх наскрізь. Цей процес в кінцевому підсумку призводить до розтріскування крихітних алмазних частинок, вбудованих в лезо, і робить лезо практично марним.

Швидкість різання алмазного диска

Швидкість грає велику роль в тривалості життя алмазного диска. Оператор пилки, який ріже повільно, продовжує термін служби полотна, тоді як оператор, який ріже швидше, швидше проходить крізь полотна. Між швидкістю різання і терміном служби леза існує пряма залежність. Кожен окремий проєкт індивідуальний, тому у кожного підрядника різні потреби щодо алмазних дисків. Підрядники з великими проєктами часто вибирають леза, які призначені для швидкого різання, тому вони розуміють, що часта заміна леза буде проблемою. Це проблема, за яку вони готові платити через масштаби проєкту.

Метод різання алмазним диском

Алмазні диски зазвичай використовуються для двох методів різання - мокрого і сухого:

  1. Суха різання: бетонний пил дуже шкідлива для легких оператора пили, вона несеться з потоком повітря і впливає на інших людей. Це не велика проблема на робочому місці, де всі будуть носити маски, але це не відноситься до всіх робочих місць. Суха різання також викликає більше тертя леза, що вимагає більш частих зупинок для охолодження леза та більшої кількості замін лез, оскільки вони відносно швидко зношуються.
  2. Мокра різання: при мокрому різанні значно зменшується кількість пилу, що утворюється при різанні. Величина тертя об полотно також набагато менше, ніж при сухому різанні, тому оператору пилки не потрібно зупинятися так часто, щоб полотно охололо. В кінцевому підсумку алмазні диски краще працюють при вологому різанні.

Коли замінювати алмазний диск?

Алмазні диски отримують більше пошкоджень, ніж звичайні пильні диски, через матеріал, через який вони проходять. Зазвичай ви можете подивитися на алмазний диск і сказати, коли він потребує заміни. Частинки алмазу стираються і стають гладкими. Ось ще кілька явних ознак того, що вам необхідно замінити алмазний диск:

  • Менш ефективно: зношене лезо буде різати набагато повільніше, ніж коли воно було новим. Частинки алмазу в лезі - це частини, які фактично виконують роботу, тому, коли вони почнуть зношуватися, різання буде набагато повільніше.
  • Гладке лезо: Ми щойно згадали про це, але про нього варто згадати ще раз. Ви зможете побачити алмазні частинки, якщо подивитеся на нове лезо. Зношене лезо не матиме такого ж визначення між металом і алмазом.
  • Глазуроване лезо: зазвичай це ознака того, що лезо використовувалося для різання чогось більш м'якого і менш абразивного, ніж намічена мета. Ви можете оживити алмазні частинки, прорізавши абразивний матеріал, але не робіть на це ставки.
  • Зношені зуби: Іноді металеві зуби зношуються, і їх необхідно замінити. Частинки алмазу все ще можуть бути використані, але якщо зуби погані, лезо необхідно замінити.

Як вибрати найкращий алмазний диск?

Ми надали вам багато інформації про те, як працюють алмазні диски, як вони працюють, і про використовувані методи різання. Прийшов час допомогти вам вибрати найкращий алмазний диск для вашої роботи. Продуктивність алмазного диска вимірюється двома способами - якість різання і загальний обсяг матеріалу, отриманого за допомогою леза. Чим краще буде лезо з оброблюваним матеріалом, тим краще. Точно так же, чим більше метражу дає лезо, тим краще. Вам знадобиться лезо, яка пропрацює матеріал, з яким ви працюєте, і при цьому прослужить досить довго, щоб окупити витрати.

  • 1