Три правила вибору домашнього сейфа

Щоб документи та цінні речі були надійно захищені, доцільно придбати домашній сейф. Фахівці при виборі такого специфічного товару рекомендують особливу увагу звертати на зламостійкість матеріалу, компактність і запірний механізм.

 

Міцні та жаростійкі в пріоритеті

Вибираючи переносной сейф або будь-який інший для будинку або квартири, майбутній його власник повинен оцінити, наскільки міцний зберігач цінних речей йому потрібен. Існують сейфи зі зламостійкістю від першого до дванадцятого класу. Фахівці вважають, що для будинку цілком підійде сейф першого, другого або третього класу. Ці сейфи забезпечені захистом від випилювання і досить надійні.

Можна зупинити вибір на вогнетривкої моделі. Якщо раптом трапиться пожежа, речі, що зберігаються в такому сейфі, не постраждають, оскільки пожежостійкі сейфи здатні витримати до 170 градусів.

А якщо хочеться бути абсолютно впевненим у тому, що цінні папери та сімейні реліквії не постраждають ні від дій зловмисників, ні від вогню, то потрібно придбати універсальний сейф - вогнезламостійкі. Вони виготовлені з матеріалу з низькою теплопровідністю, а також забезпечені замком із захистом від злому.

Сейф як елемент інтер'єру

Якщо сейф розташовується не в офісі, а вдома, то він повинен бути компактним і не впадати в очі стороннім. Тому для будинку більше підійдуть вбудовані моделі.

Їх розташовують в меблів, в стіні або використовують як елемент декору, якщо сейф зроблений у вигляді предмета меблів, наприклад. Сейфи, заховані в стіні, традиційно закривають дзеркалом або картиною, або іншим елементом декору.

Третє правило - замок

Наскільки добре закривається сейф - важливо. Без замка сейф - просто міцна коробка. Існує кілька варіантів запірних механізмів.

1. Ключовий замок. Сейф відкривається за допомогою ключа, однак ніхто не застрахований від втрати. Виходить, ключем можуть скористатися злодії.

2. З кодовим замком. Ключів тут не потрібно. Зате потрібно пам'ятати код, що для людей зі слабкою пам'яттю практично неможливо зробити. Такі власники просто записують набір чисел коду на клаптику паперу і зберігають в таємному місці. У гаманці код зберігати не рекомендується. Адже немає гарантії, що гаманці не буде втрачено.

3. З електронним кодом. Йому теж не потрібен ключ. Відкривається сейф за допомогою пароля. Якщо власнику потрібно змінити код, він легко це зробить в будь-який час. Однак якщо в будинку раптом відключили електроенергію, сейф легко розкрити.

4. Біометричний замок. В даному випадку сейф відкривається за відбитком пальця його власника. Річ хороша, але дорога. І знову залежить від наявності елементів живлення.

Таким чином, вибираючи сейф для дому, потрібно враховувати всі ці нюанси та вибрати ту модель, яка буде найбільш зручна.

  • 1