Як вибрати логістичну компанію?

 

В Інтернеті сьогодні можна зустріти безліч всіляких рейтингів кращих логістичних компаній. Ці рейтинги викликають багато питань у професійних логістів. В першу чергу це стосується достовірності джерел даних для складання рейтингів, а також критеріїв, за якими відбувається градація компаній. Тому при виборі логістичного партнера буде не зовсім вірним звертатися до подібних рейтингів.

Ми вирішили звести воєдино критерії, за якими потрібно вибирати логістичну компанію для співпраці. Він допоможе вам зробити правильний вибір в залежності від ваших потреб. Якщо ви шукаєте надійну логістичну компанію, то радимо перейти на сайт https://www.sat.ua/ru/ вже зараз.

Вибираємо логістичну компанію правильно: основні критерії

Від правильного вибору логістичного партнера залежить успіх вашого бізнесу. Тому тут потрібно відкинути емоції та спиратися тільки на об'єктивні факти. Наш перелік критеріїв допоможе вам не помилитися з вибором і скласти свій рейтинг кращих логістичних компаній.

Під які завдання потрібна логістична компанія?

Це логічно - вибирати логістичного партнера в залежності від завдань, які планується йому доручити. Якщо перед вами стоїть вузькоспеціалізоване завдання, то можна звернути увагу на компанії, що спеціалізуються на таких функціях. Наприклад, це може бути задача з перевезення партії вантажу літаком або доставки негабаритного вантажу з точки А в точку Б. Якщо ваші завдання виходять за рамки одного сегмента, то має сенс залучити для їх вирішення логістичного провайдера більш широкого профілю.

Сьогодні актуальна послуга ЗЕД-аутсорсингу. Вона має на увазі логістичний сервіс «під ключ», при якому ваш логістичний партнер бере на себе вирішення всього комплексу завдань, пов'язаних з зовнішньої торгівлі - планування поставок, пошук зарубіжних партнерів, організації вантажоперевезення, митне оформлення і т.д. У цьому випадку клієнт розвантажує себе від непрофільних завдань і доручає їх рішення професіоналам.

Ціни на послуги

Бажання заощадити - це природне бажання будь-якого бізнесу. Але потрібно розуміти, що економія повинна бути раціональною і не шкодити вашому бізнесу. У випадку з логістичними компаніями занадто низька ціна на послуги може приховувати за собою цілий ряд ризиків для замовника. Наприклад, в ситуації, коли відбувається втрата вантажу або його псування, «дешевий» логіст не в силах покрити завдані збитки. І навіть якщо згодом суд встане на сторону клієнта, то ніхто не компенсує втрачений час і втрачену вигоду.

Потрібно віддавати собі звіт, що все логістичні компанії працюють приблизно в однакових умовах. Економія можлива лише за рахунок внутрішніх резервів і оптимізації процесів всередині самого логістичного провайдера.

Терміни доставки

Найчастіше клієнти ведуться на обіцяні потенційним логістичним партнером дуже короткі терміни доставки вантажу. В результаті це виливається в постійну пролонгацію цих термінів, які в кінцевому підсумку стають занадто великими. Потрібно віддавати собі звіт, що міжнародна логістика - це цілий ряд взаємозв'язаних чинників, що впливають на терміни доставки вантажів. Черги на кордонах, дорожньо-транспортні пригоди, завантаженість митних постів - відповідальна логістична компанія по максимум враховує всі можливі ризики та виходячи з них планує терміни доставки. Тому при виборі компанії за цим критерієм найкраще звернути увагу на такі деталі, як:

  • «Середній» термін доставки вантажу на обраному напрямку. Його можна отримати, звернувшись відразу до декількох логістичним провайдерам;
  • Можливості логістичної компанії оперативно вирішувати виникаючі проблеми в ході доставки вантажу. Заміна транспорту, зміна маршруту, зняття питань з боку митників - ці та інші завдання повинні вирішуватися вчасно.

Цінність хорошою логістичної компанії в тому, щоб вона могла передбачити по максимуму можливі ризики, а при їх невідворотному настання оперативно виправити ситуацію.

Гарантії

На практиці дієвість наданих гарантій можна перевірити тільки за фактом настання гарантійного випадку. Проте, важливим буде перевірити наявність ключових елементів, які говорять про серйозність логістичної компанії при настанні такого:

  • сертифікат відповідальності логістичної компанії, а також страхування вантажів;
  • членство у професійних асоціацій, які координують детальність логістичних операторів і перевізників;
  • наявність серед клієнтів великих відомих компаній - часто відбір логістичних партнерів в них проводиться за досить жорстким параметрам.

Перераховані вище критерії є основними, але ми також радимо звернути увагу на другорядні фактори, які допоможуть в складання вашого персонального рейтингу логістичних компаній.

Додаткові критерії вибору логістичної компанії

Ці критерії дозволяють остаточно сформувати уявлення про потенційного логістичного партнера та зробити остаточний вибір на користь тієї або іншої компанії:

  • Фізичний офіс. Надійний партнер не буде приховувати розташування свого офісу і при необхідності із задоволенням призначить зустріч саме там.
  • Сайт компанії. Сьогодні сайт фактично є візитною карткою, тому зверніть увагу на його оформлення, наявність реквізитів і докладної інформації про компанії, відгуки клієнтів і партнерів, корисні матеріали з логістики.
  • Формат онлайн-взаємодії. Оцініть, як швидко вам відповіли на звернення через сайт, доменне ім'я пошти, з якої відповіли (воно повинно містити корпоративний домен), підпис у відповіді.
  • Елементи корпоративної культури. До них можна віднести участь в освітніх програмах і курсах підвищення кваліфікації співробітників, корпоративні заходи, брендовані друковані матеріали й т.п.

Оцінивши в комплексі всі перераховані критерії вам не складе труднощів вибрати дійсно надійного і відповідального логістичного партнера.

  • 1