Як правильно вибрати гідроізоляційний матеріал?

Одна з найважливіших ознак стрімкого розвитку сучасної будівельної галузі - дуже широкий асортимент різних будматеріалів. Така різноманітність доставляє споживачам певні труднощі при покупці матеріалу, необхідного для виконання тієї чи іншої роботи. Як же не розгубитися серед такої великої кількості пропозицій і зробити свій правильний вибір?

Відразу варто сказати, що купуючи гідроізоляційний матеріал, не потрібно керуватися рекламними слоганами та переконаннями продавців. Перед тим, як купить гидроизоляцию, необхідно враховувати особливості виконання всіх робіт, пов'язаних з облаштуванням фундаменту і підвальної частини будівлі, а саме:

1. Перевіряється стан ґрунтів, на яких планується будувати не тільки підвальне приміщення, але і весь будинок. Особливу увагу слід приділити ступеня вологості ґрунту. Якщо цей показник занадто високий, тоді обов'язково потрібно застосовувати гідроізоляційні матеріали, здатні протистояти безперервному впливу вологи. В якості таких матеріалів сьогодні виступають гідроізоляційні покриття так званого проникаючої дії. Вони служать для підвищення ступеня вологостійкості фундаменту до показника гідротехнічного бетону, завдяки чому захист фундаменту від вологи буде триматися на такому рівні, який необхідний для належного функціонування будівлі протягом усього терміну його експлуатації.

2. Необхідно уточнити, чи можна при існуючій щільності забудови вирити такий котлован, щоб крім всіх бетонних робіт він дозволяв виконати також всі необхідні зовнішні гідроізоляційні роботи. Якщо щільність забудови висока, то рекомендується закладати фундамент за технологією «стіна в ґрунті». Найбільш ефективний в плані економії фінансових коштів і часу варіант - це додавання спеціального гідроізоляційної речовини в бетонний розчин, що здійснюється безпосередньо перед його заливкою. Коли фундамент досягне необхідного рівня міцності, потреба у виконанні гідроізоляційних робіт повністю відпадає.

3. Якщо вищезгадана технологія з певних причин не підходить, а щільність забудови не дає можливості вирити досить великий котлован, щоб здійснити зовнішню гідроізоляцію, тоді цю процедуру можна виконати за допомогою матеріалів, що володіють проникаючою дією. Головна характерна особливість гідроізоляції проникаючої дії - це збереження високої ефективності захисту від вологості на будь-якій стороні підвальній частині будівлі. Пояснюється це тим, що на вологонепроникні кристали, які утворюються в результаті протікання різних хімічних процесів, закривають капіляри внутрішньої структури бетону, роблячи його, таким чином, стійким до впливу вологи.

4. Варто також оцінити, чи можна закінчити всі необхідні роботи, пов'язані з облаштуванням фундаменту, до настання перших зимових заморозків. Якщо часу занадто мало, тоді в більшості випадків все гідроізоляційні роботи зазвичай переносяться на весняний період, тобто коли температура на вулиці не буде падати нижче нуля. Але є й альтернатива у вигляді використання гідроізоляційних матеріалів, що володіють проникаючою дією. У такому випадку при виконанні внутрішніх робіт в підвалі не потрібно турбуватися про те, щоб в траншеях навколо бетонного фундаменту не було води, а також нема потреби зводити вздовж периметра підвалу так званий тепляк, що забезпечує прогрів бетонних стін і дозволяє позбутися від утворилася на їх поверхні криги.

Завдяки всьому цьому будівництво свого власного будинку можна вести навіть при морозі, а застосування гідроізоляційного матеріалу проникаючої дії всередині підвальній частині будівлі дозволяє заощадити на всіх вищезазначених роботах.

Як було сказано вище, надання бетонної конструкції (фундаментних стін або плитам) необхідного рівня вологостійкості по всій її товщині здійснюється однаково, причому на це ніяк не впливає сторона підстави, на якій виконуються гідроізоляційні роботи.

  • 1