Батьківський контроль чи вплив інтернету і як уберегти наших дітей

Ні для кого не секрет, що сидять діти за гаджетами, починаючи з раннього віку - з 3-х років. Скільки б не били на сполох офтальмологи та психологи, часто батькам простіше дати дитині смартфон і зайнятися своїми справами.

 

Давайте на чистоту: обмежити повністю не вийти, для цього доведеться всій родині обзаводитися першими Nokia, що б не вводити дитину в сумнів: чому тато грає в танки, а мені не можна? А мама сидить в інтернеті зі смартфона? Приклад батьків - найкращий показник для дитини. В іншому випадку потрібно шукати варіанти. Якщо вас цікавить родительский контроль интернета и сайтов, то радимо перейти за даним посиланням вже зараз.

Зараз вже з дитячого садка діти оцінюють один одного "а у мене є планшет", "а я граю в круту гру", годинами можуть обговорювати відомі дитячі ігри. Мало дітей на дитячих майданчиках, на вулиці. Не завжди можливо зацікавити новою іграшкою - ось якщо запропонувати створити канал на ютубі, це так. Блогерами мріють стати вже з саду.

Раз не куди подітися від технічного прогресу, варто подумати як уберегти дитину від негативного впливу:

  1. Не тисніть! Якщо будете в різкій формі забороняти, шантажувати, зробіть гірше - дитина ще більше загориться бажанням зануритися у віртуальний світ.
  2. Для маленьких дітей 3-9 років можливо встановити програму "Батьківський контроль", програма звантажується безкоштовно і дозволяє батькам відслідковувати додатки, ставити обмеження і проводження часу в мережі.
  3. Проявляйте увагу до інтересів дитини: можна і потрібно питати в чому сенс тієї чи іншої гри.
  4. Не бійтеся розмовляти з дитиною: обговоріть чим корисна та чи інша гра, висловіть свою думку.
  5. Підбирайте гри разом: зараз дуже багато корисних дитячих ресурсів: можна вчити букви з улюбленими персонажами й т.д.
  6. Домовляйтеся про час: нам дуже допомогла дитяча енциклопедія в казках "Як влаштований наш організм". Дитина з раннього віку повинен знати про наслідки очної перенапруги.
  7. Грайте в спільні ігри.
  8. З дитиною постарше можна завести спільний блог - станьте союзником, поясніть, що блогерство - це не просто зняти ролик нема про що.
  9. Ще один важливий момент: в школу дитині купуйте звичайний телефон, не смартфон. Вдома у нього може бути й планшет і ПК, але в школу він йде вчиться! Та й таким чином вбережете себе від зайвих нюансів: втратив, вкрали й т.д.

Всі ці рекомендації стосуються віку від 3-х до 9-ти років. Саме в цьому проміжку потрібно вчити дитину працювати з інформацією, сортувати її за ступенем корисності, також формувати його ставлення до власного здоров'я.

  • 1