Область застосування повітряних компресорів

 

Пристрої, що застосовуються для стискання атмосферного повітря з метою його подальшого використання, називаються повітряними компресорами. Необхідні в багатьох сферах промисловості й побуті економічні апарати дозволяють працювати різним пневматичним інструментам, від невеликого гайковерта до потужного промислового перфоратора. За способом стиснення повітря розрізняють гвинтові компресори, спіральні та поршневі.

 

Від чого залежить сфера використання компресорів?

У різних галузях діяльності до компресорів застосовуються різні технічні та експлуатаційні вимоги, тому можливість застосування кожного компресора в тій чи іншій області залежить від його характеристик. Якщо ви хочете замовити повітряний компресор, то радимо перейти на сайт https://www.add-airtec.kz/ вже зараз.

Основні характеристики компресорів:

 • тип пристрою - із заповненням маслом або сухий;
 • тип приводу - пасової або прямий;
 • тип харчування - від електрики або від двигуна внутрішнього згоряння;
 • тип установки - пересувний або стаціонарний.

Також важливими характеристиками є ресурс роботи без ТО, продуктивність, незалежність рівня тиску від терміну експлуатації, потужність двигуна.

Де застосовуються компресори різних видів?

Найширший діапазон моделей повітряних компресорів застосовується в промисловості. Загальні вимоги, що застосовуються до всіх промислових компресорів:

 • висока продуктивність - від 450 до 75000 літрів у хвилину;
 • високий ресурс роботи без ТО, від 2-3 місяців до півроку;
 • стабільно підтримуваний тиск весь термін служби.

У промисловості використовують як компресори з електроживленням, так і з вбудованим двигуном внутрішнього згоряння. Зазвичай пристрої з електроживленням бувають стаціонарними, а ось компресори з вбудованим ДВС можна використовувати де завгодно, вони частіше бувають пересувними. Стаціонарні компресорні установки застосовуються на підприємствах. Можна виділити окремі види промисловості, де використовуються переважно стаціонарні компресори:

 • нафтові та газові вишки;
 • підприємства харчової промисловості;
 • металургія;
 • підприємства хімічної промисловості.

Пересувні компресори знайшли велике застосування в будівництві будівель і доріг. Всі пневматичні інструменти, використовувані при будівництві та ремонті, потребують стислому повітрі та повітряних компресорах. Піскоструминні машини та інші пневматичні агрегати також не можуть працювати самі по собі.

Медичні компресори повинні задовольняти підвищеним вимогам, що пред'являються до них. У медицині ніколи не використовуються масляні пристрої, тільки сухі спіральні або поршневі компресори.

А ось для шиномонтажу якраз застосовуються пристрої з масляним заповненням. Ресурс роботи повинен бути більше 3500 годин.

Також повітряні компресори застосовуються в побутових цілях. Ремонт квартири або дачі, фарбування стін, побілка, різні ремонтні роботи в гаражі - ось далеко не повний перелік робіт, де компресор істотно полегшить життя. Побутові компресори оснащені двигунами невеликої потужності, у них невисока продуктивність і обмежений ресурс роботи без ТО. Для побутових цілей потужні компресори та не потрібні. Одним з недоліків є те, що без перерви побутові пристрої не можуть працювати більше 10 хвилин, інакше двигун перегрівається. Але для невеликих робіт цього часу вистачає.

 

 • 1