Бітумна черепиця: особливості виготовлення, переваги, дизайн

Будинок сьогодні можна покрити оздоблювальними матеріалами найрізноманітніших типів. В тому числі, популярною залишається і черепиця. Правда, сама по собі вона може бути виконана в безлічі варіантів. Один з найцікавіших прикладів - черепиця бітумна або гнучка. Вона набагато практичніша, ніж класична керамічна, при цьому, володіє своїми специфічними експлуатаційними та дизайнерськими особливостями.

 

Виготовлення бітумної черепиці

Основний шар пелюсток цієї черепиці виконується зі скловолокна. На нього наноситься кам'яна крихта за допомогою клейового складу, а додатково лист покривається полімерними речовинами, серед яких особливо часто застосовують поліестер, хоча можливі й інші варіанти. Наприклад, додатково при створенні вироби може ще й укладатися мідний прошарок для підвищення жорсткості виробу.

Головні переваги бітумної черепиці:

1. Гнучкість. Висока еластичність або гнучкість - це серйозна перевага в порівнянні з іншими зразками черепиці. Її можна укладати практично на будь-яку покрівлю, незалежно від форми, розмірів і цілому конструкції.

2. Висока ізоляція. За ізоляційними показниками бітумна черепиця помітно перевершує керамічну і металеву. Її допустимо навіть монтувати на покрівлю, що не укладаючи додаткову ізоляційний прошарок.

3. Атмосферостійкість. Бітумна черепиця захищена від виникнення корозії. Вітер, опади, ультрафіолетове випромінювання їй також не шкодять.

4. Механічна міцність. Ту ж саму керамічну черепицю дуже легко пошкодити при ударах. Але бітумна не тріскається і не деформується. А після інтенсивних механічних навантажень вона відновлює свою форму.

5. Простота монтажу. Укласти виріб можна, навіть не володіючи спеціальною підготовкою. Крім того, є зразки матеріалу, оснащені самоклейким шаром, який також спрощує укладання.

Дизайнерські можливості бітумної черепиці

Незважаючи на те, що вихідні матеріали самі по собі не мають якогось ефектного зовнішнього вигляду, бітумна черепиця все одно виходить дуже презентабельною. Її зовнішній вигляд визначається полімерним шаром. Його можна нанести так, щоб надати кінцевому матеріалу практично будь-який дизайн.

Бітумна черепиця може імітувати керамічну, також вона буває схожа на натуральний сланець. За даним посиланням https://nasha-stroyka.com.ua/bitymnaya-cherepica/ представлені й інші дизайнерські рішення, завдяки яким даху вдається надати унікальне оформлення.

  • 1