Як вибрати спецвзуття з урахуванням основних вимог захисту та якості?

Не всяке взуття належить до категорії спеціальне. Від звичайного воно відрізняється функціональним призначенням - забезпечує надійний захист ніг від пошкоджень в певних умовах праці (де є ризик агресивного зовнішнього впливу). Спецвзуття необхідне працівникам будівельної сфери, різних сервісних служб, медикам, а також фахівцям хімічної та харчової галузей. Перш ніж зробити вибір, необхідно ознайомитися з існуючими видами спецвзуття.

 

Яке буває спецвзуття та його основні функції?

Спеціальне взуття може мати різну форму виконання. З урахуванням цієї класифікації, розрізняють:

  • чоботи з укороченими, що мають середню висоту або високі халяви;
  • напівчоботи;
  • черевики та напівчеревики;
  • туфлі.

Дизайн такого взуття не має ключового значення. Головні вимоги полягають в забезпеченні захисту кінцівок від токсичних речовин, води, опіків під впливом високих температур, небезпечних сполук біологічного походження, обмороження при сильних морозах або ковзання.

Рекомендації щодо вибору робочого взуття

Як жіноча, так і чоловіче спецвзуття вибирається з урахуванням ряду важливих параметрів. Перша вимога - орієнтир на специфіку виробничих умов, де вона буде використовуватися.

Наприклад, робоче взуття, що захищає від вібрацій, повинна мати віброзахист не менше 2-4 дБ. Моделі, що виключають порізи, проколи або сильні удари, оснащуються захисними носками, спеціальними запобіжними щитками, захистами від наскрізних проколів.

Щоб на ноги не потрапили хімікати, вибирається робоче взуття, у якій кріплення нижньої частини має підвищений коефіцієнт міцності. Стійкість до хімічних факторів повинна бути 0,5.

Спецвзуття, що контактує з тепловими випромінюваннями, гарячою поверхнею або іскрами, має особливу підошву і нижню частину, що витримує температуру, що досягає +150 градусів. Щоб захистити працівника від термоопіків від електродуги, потрібно купить рабочие ботинки з бензиностійкими характеристиками, які витримають вплив розпеченого масла і температуру до +300 градусів протягом 1 хвилини.

Загальні вимоги

Існують вимоги, що пред'являються до робочого взуття, незалежно від її призначення. До них відноситься наступне:

  • Гігієнічність. Бажано, щоб підкладковий матеріал був з повітропроникного матеріалу, а устілка - добре вбирає вологу і при цьому швидко висихає.
  • Зносостійкий і міцний матеріал підошви. Опціонально можуть бути присутніми пом'якшувальні удари та забезпечують амортизацію вставки.
  • Надійна фурнітура. Важливо, щоб її кріплення було міцним, а сама вона - зручною у використанні.
  • Міцне кріплення верхньої частини спецвзуття до її підошві. Якщо мова йде про берцах або черевиках, то при їх носінні не повинні з'являтися сильні заломи. Підошва з легкістю очищається від забруднень, отриманих на виробництві.

Якщо обрана робоче взуття відповідає цим вимогам, її без перебільшення можна назвати якісною і такою, що заслуговує уваги.

  • 1