Як вибрати електрика для заміни проводки?

Важливим критерієм для визначення хорошого електрика є відповідність його профорієнтації поставленому вами завданню. Можна відзначити кілька категорій електриків, з якими найчастіше і доводиться стикатися обивателям.

 

Серед них відзначимо наступні варіанти:

 1. Шабашники або іншими словами, особи які прагнуть зробити гроші швидко, деякі з них прибули з іншого міста або навіть країни. Зрозуміло, велика швидкість передбачає і дуже низька якість виконаної роботи. Найчастіше про дотримання вимог також говорити не доводиться, як результат, ваша безпека в одні прекрасний момент може опинитися під загрозою.
 2. Співробітники організацій, які обслуговують електричні мережі - їх завдання утримувати пристрої електропостачання ваших квартир в нормальному технічному стані. Але відносно низький рівень зарплати таких електриків і їх низька мотивація призводить до того, що роботи виконуються також на рівні нижче середнього. Гірше того, багато хто з електриків житлово-комунальних підприємств та користуються застарілими методами й пристосуваннями.
 3. Майстер на всі руки - це фахівці, які, як правило, не мають професії електрика, але вміють робити все потроху. Вони легко виконують заміну електропроводки, установку вимикачів, світильників. Крім цього вони можуть поклеїти шпалери, полагодити кран, покласти ламінат і багато іншого. На жаль, профільної освіти ні по одному з величезного арсеналу їх навичок у таких електриків немає, тому нормативні документи їм взагалі невідомі, ні кажучи вже про їхні вимоги.
 4. Будівельники та будівельні бригади - на увазі необхідність монтажу електропроводки на етапі будівельних робіт, багато бригади, які виконують ремонтні роботи, виконують ремонт електропроводки та інші дрібні роботи. У деяких з них є професійних електрик, який займається виключно вузьконаправленими завданнями.
 5. Професійний електрик - багато фахівців з освітою і постійним працевлаштуванням люблять підробляти у вільний від основного виду діяльності час. Це відмінні фахівці для ремонту проводки у квартирі, які зроблять все в суворій відповідності до вимог нормативних документів. Але монтувати електричну проводку вони будуть досить довго, та й час їх праць буде переважно припадати на вечір і вихідні дні.
 6. Фірми, що надають услуги электрика запорожье - вони містять цілий штат відмінних фахівців, користуються професійним інструментом на всіх етапах електромонтажних робіт. За якістю роботи їм немає рівних, як і за швидкістю виконання, але вартість їх послуг також дуже велика. До таких організацій доцільно звертатися при великому обсязі робіт.
 7. Приватні підприємці, як правило, це професіонали з хорошим досвідом, знаннями та кваліфікацією. Відрізняються високою якістю роботи й прийнятними цінами, вони, як то кажуть, тримають марку. Єдиний недолік приватних електриків - їх графік розписаний на тижні, а то і місяці вперед, тому щоб найняти їх для будь-якої серйозної роботи, доведеться неабияк почекати.

Слід зазначити, що наведена градація не є істинною в останній інстанції, тому цілком можливо зустріти грамотного електрика в ЖКГ або серед шабашників, які виконають роботи нітрохи ні гірше, а то і краще деяких спеціалізованих фірм. Тому крім перерахованих вище критеріїв, слід звертати уваги на якості, притаманні хорошому електрику.

Якості справжнього електрика

З усього, що ви можете дізнатися про електрику, існує ряд нюансів, які відразу нададуть вам розгорнуту інформацію про його професіоналізм.

Серед таких якостей слід виділити:

 • Стаж роботи - важливо, щоб цей період людина напрацьовував відповідні навички, а не просиджував штани на одному з держпідприємств. Грамотний електрик наб'є шишки й отримає достатній досвід вже через 5 років роботи, через 10 років він стане справжнім професіоналом.
 • Портфоліо - зі стажем електрик напрацьовує не тільки навички, але й приклади власних робіт. Саме їх прийнято демонструвати клієнту при першій зустрічі або ще до неї. Сьогодні це візитна картка будь-якого поважаючого себе фахівця.
 • Група з електробезпеки - основна вимога перед початком робіт в електроустановках, дотримання ряду заходів і регламентів. Наявність групи говорить про те, що електрик прекрасно орієнтується в питаннях безпеки електрообладнання як в плані монтажу, так і в питаннях експлуатації.
 • Наявність розряду або освіти за спеціальністю - це вже не нахапали вершків самоучки. Такі фахівці прекрасно розуміють принципи електротехніки й можуть провести розрахунки перетину кабелю або підібрати автоматичний вимикач, спираючись на його характеристики.
 • Наявність власного інструменту - хороший електрик, який виконав не один десяток замовлень, давно вибрав для себе найбільш підходящі інструменти, які дозволяють виконувати роботу швидко і якісно.

 

 • 1