Як вибрати квартиру: основні критерії

Купівля квартири - це завжди значуща і важлива подія в житті кожної людини. Коштує вона багато, особливо якщо розглядаються елітні житлові будинки. Тому до вибору потрібно підходити максимально відповідально. На які критерії потрібно звернути увагу в першу чергу, ми детально розповімо в нашій статті.

 

Ринок

Виділяють первинний і вторинний ринок нерухомості. У першому випадку житло продає безпосередньо забудовник. У такій квартирі ще ніхто не проживав, що є безперечною перевагою. Як правило, нова квартира не відразу готова до проживання, попередньо в ній необхідно зробити ремонт.

На вторинному ринку представлені квартири, які мали господарів. Їх вартість буде значно нижче, оскільки вони не в такому гарному стані, як нові. Власники можуть зіткнутися з пошкодженими комунікаціями, зносом будівлі та іншими проблемами. Часто вторинна нерухомість продається разом з меблями й побутовою технікою, тому в неї можна відразу ж заселятися.

Район

Район - це ключовий критерій, яким слід керуватися, якщо ви хочете купить квартиру в Днепропетровске для проживання в ній. Нерухомість з преміального сегмента, як правило, локалізується в центральних і історичних районах міста. Тому заможні люди в Києві селяться переважно на Печерську в новобудові, де розвинена інфраструктура поєднується з історичними пам'ятками архітектури.

Для комфорту проживання дуже важливо, щоб інфраструктура була розвиненою.

Слід звернути увагу на наявність поблизу від будинку магазинів, аптек, ресторанів, торгових центрів. Для сімей з дітьми, які обирають квартиру, буде важлива наявність поблизу садка, школи, лікарні, дитячих майданчиків.

Для людей без особистого автомобіля важливою буде зручна транспортна розв'язка. Дуже добре, якщо станція метро або зупинка будуть в 5 хвилинах ходьби. Для людей, у яких є машина, важливим буде наявність парковки. В елітних будинках на кожну квартиру виділяється місце на підземному паркінгу, що дуже зручно. А для гостей передбачений паркінг під відкритим повітрям.

Стан будинку

Ступінь комфорту будинку безпосередньо залежить від того, який матеріал використовувався для його споруди. Найчастіше застосовуються цегла і панелі. Перший варіант значно краще, оскільки цегла зберігає тепло в приміщенні і забезпечує відмінну звукоізоляцію. Зовні він також виглядає набагато привабливіше.

Якщо будинок був зведений давно, то необхідно оглянути його зовні на предмет наявності тріщин і слідів руйнування. Найчастіше такі дефекти виникають на цокольній частині.

Екологічна ситуація

Сімейним парам з дітьми, людям похилого віку, а також людям зі слабким здоров'ям, необхідно перевірити район на екологічність. Поблизу від будинку не повинні розташовуватися заводи, звалища, великі автомагістралі. А ось зелені парки та зони для прогулянок будуть великим плюсом.

  • 1