Основні особливості вибору арматури

Вибір арматури починається після визначення типу ґрунту і фундаменту. Для фундаменту використовують стрижні 3 і 4 класу. Арматуру 10 мм застосовують при будівництві будинків, а при проблемному ґрунті, наприклад глині, доцільно використовувати арматуру 16 мм.

 

Поява тріщин в стінах, падіння штукатурки і відклеювання шпалер - часті причини, що виникають в результаті невірно обраної арматури. Арматура - це довгі круглі сталеві або склопластикові стрижні, якими укріплюють бетон.

Види арматури

По складу металу арматура може бути м'якою і твердою, за формою - гладкою і шорсткою. Залежно від навантажень, завдань і конструкції арматуру розрізняють по діаметру і по зварюваності. Для застосування зварювання необхідно підбирати спеціально підготовлену сталь, в іншому випадку властивості продукту погіршаться. Одним з найпопулярніших розмірів арматури служить арматура 16 мм.

Сталева арматура позначається різними індексами, які означають:

  • А - гарячекатаний продукт;
  • Ат - термомеханически зміцнений;
  • В, Вр - холоднодеформовані;
  • К - арматурні канати.

Основа будь-якого будинку - будівництво фундаменту. Ціною помилки може стати аварійний будинок. Тому перш, ніж придбати арматуру необхідно ретельно продумати всі етапи побудови.

Як правильно вибрати арматуру?

Вибір арматури за даним посиланням metallobaza.biz/catalog/armatura.html починається після визначення типу ґрунту і фундаменту, а також проведення необхідних розрахунків. Розрахунки краще довірити фахівцям, бо необхідно враховувати етапи транспортування, експлуатації і можливих аварій. Для фундаменту використовують стрижні 3 і 4 класу. Арматуру 10 мм застосовують при будівництві одно- і двоповерхових будинків, а при проблемному ґрунті, наприклад, глині ​​доцільно використовувати арматуру 16 мм.

Також при виборі варто звернути увагу на з'єднання каркасних елементів. Якщо планується зварювання, то в маркуванні стрижнів має бути присутня буква С, яка вказує на те, що продукт не стане крихким. При зв'язці каркаса потрібно арматура з індексом Вр. При правильному виборі фундамент зможе витримувати значні навантаження, а також протистояти промерзання і ґрунтовим водам.

Більшість фундаментів, крім пальових, зміцнюється металевими стрижнями, які укладаються уздовж і поперек, завдяки чому утворюється, так звана, арматурна сітка. Можна придбати готову сітку, за рахунок чого прискорити процес роботи. Її випускають у формі квадрата або прямокутника діаметром від 3 до 12 міліметрів в залежності від ваги сітки. Під час заливки бетону прути можуть зрушуватися відносно один одного. Щоб уникнути цієї проблеми, вдаються до використання в'язального дроту. Армування бетону проводиться в два яруси: верхній і нижній. В середині фундаменту дана процедура не потрібна.

  • 1