Як вибрати сифон?


Сифон є невід'ємною частиною каналізаційної системи в кожній квартирі або будинку. Цей сантехнічний пристрій щодня виконує свою функцію по переміщенню води з високого рівня в низький.

 

Призначення сифона

Верхня частина трубки сифона зазвичай розташовується під рівнем води, тому функціональність цього пристрою має велике значення:

 1. запобігає засмічення трубопроводу;
 2. через сифон здійснюється злив води в каналізаційну систему;
 3. наповнене водою коліно сифона запобігає проникненню каналізаційних запахів в приміщення.

Матеріали, з яких виготовляють сифони

Раніше для виготовлення сифонів використовували чавун або сталь. Пристрої були важкими і незручними в плані монтажу. Сучасні матеріали - це різні сплави з металу і пластик.

Переваги кожного матеріалу

Сифон з латуні має привабливий зовнішній вигляд. Сучасні сифони з латуні покривають хромом. До недоліків латунного сифона можна віднести те, що потрібен постійний догляд за ним, щоб він не втрачав свій блиск, а також сифон коштує не дуже дешево і швидко збирає шар бруду і нальоту.

Мідний сифон використовують в інтер'єрі, який імітує старовину. Недоліки: метал швидко окислюється, тому за сифоном потрібен постійний догляд; на поверхні мідного сифона утворюються подряпини, а в самому сифоні накопичується бруд і наліт.

Сьогодні більшість каналізаційних систем обладнані сифонами з пластика, який практичний і має довгий термін експлуатації Плюси пластикового сифона: доступна ціна, його легко монтувати і зручно в плані догляду за ним. Крім того, пластик не розкладається і не гниє.

Види сифонів

Сифони розрізняю за місцем їх застосування:

 • для санітарної кімнати;
 • для душової кабіни;
 • для умивальників і раковин.

Вибір сифона

Щоб вибрати за даним посиланням https://vannadream.ru/catalog/sifony_i_komplektuyushchie/ правильний сифон, треба дотримуватися наступних критеріїв вибору:

 1. Потрібно, щоб діаметр трубки сифона і труби зливу були однаковими. Другий кінець трубки сифона повинен збігатися з діаметром каналізаційної труби.
 2. Пластикові сифони, які представлені в широкому асортименті дешевше тих, що виготовлені з латуні і міді, мають великий недолік. При затягуванні різьблення в місцях з'єднання труби сифона можуть лопнути.
 3. Вибираючи сифон, треба звертати увагу на висоту патрубка, який можна відрегулювати на потрібну висоту.
 4. Сифон повинен мати механізм перекриття зливу.
 5. На обраному сифоні має бути отвір, що запобігає перелив води. Отвір зазвичай розташовується у верхній частині сантехнічного пристрою і призначений для контролю над рівнем набраної води. Цей вид сифонів встановлюють у ванній і в глибоких піддонах душової кабіни.
 6. Висота сифонів коливається в межах від 50 до 400 мм.

У сифоні накопичується наліт з жиру і сміття, який ускладнює прохід рідини. І для того, щоб він завжди знаходився в робочому стані, його треба періодично прочищати.

Типи сифонів:

 • трубний, який представляє собою жорстку трубу, вигнуту у вигляді букв S або U;
 • гофрований сифон - це універсальна конструкція, яка представляє собою гнучкий шланг, що дозволяє підключати його до зливу і каналізаційної системи;
 • пляшковий сифон, у якого зовні видно тільки пряма трубка, а стакан сифона вбудовується в стіну. Це найдорожчий і рідко застосовуваний вид сифона.

Монтаж сифона краще довіряти фахівцеві. Досвідчений сантехнік швидко і якісно встановить сифон на будь-які сантехнічні пристрої.

 • 1