Види обладнання для АЗС

Устаткування для АЗС ділиться на головне і допоміжне.

 

Ясна річ, що основним або головним обладнанням є паливозаправочні колонки. А ось як допоміжний є безліч додаткових елементів, що включають паливні крани, глибинні насоси, трубопровідну арматуру, ємності для нафтопродуктів, метрологічне обладнання, комплексні системи автоматизації, влаштування додаткового сервісу та інше. Тобто, допоміжне обладнання в основному представлено вимірювальними і технологічними приладами.

Метрологічне обладнання для АЗС

Воно перш за все, має володіти такими показниками як якість і надійність. При цьому, воно повинно бути виготовлено відповідно необхідних стандартів. Як цього можуть бути мірники різних варіантів, метроштоки, рулетки, пробовідбірники, ареометри, фільтри зливні, вогневі преградітелі, а також клапана і люки, крани. Метрологічні комплектуючі та прилади повинні ретельно підбиратися за даним посиланням https://pro-azs.ru/metrologicheskoe-oborudovanie, щоб надалі не було проблем з безпекою.

Технологічне обладнання для АЗС

Технологічне обладнання на АЗС необхідно розмістити правильним чином, а, значить, схема установки технологічного устаткування повинна бути ретельно продумана відповідно до необхідних показників і перевіреної документацією. Тобто, всі прилади і додаткові елементи необхідно розмістити оптимальним чином, щоб було не тільки зручно, але й надійно. Перш за все, зверніть увагу на обв'язку паливних резервуарів і прокладку трубопроводів.

У чому полягає експлуатація технологічного обладнання АЗС?

Як відомо, правильна експлуатація будь-якого обладнання гарантує його довгострокову роботу. Не виключенням є і технологічне облаштування АЗС. Його необхідно періодично перевіряти, і очищати від забруднень. У загальному випадку більш докладно про експлуатацію сказано у відповідній документації під назвою Правила технічної експлуатації АЗС.

Протипожежне обладнання для АЗС

Так як АЗС - це місце, де заходи безпеки повинні бути на вищому рівні, то протипожежне обладнання тут відіграє чималу роль. Адже саме воно забезпечує пожежну безпеку на АЗС.

Протипожежне обладнання АЗС складається з систем і засобів пожежної безпеки, які в сучасному світі досить різноманітні. Воно починається з елементарних вогнегасників, гідрантів, пожежної арматури і закінчується надійними системами пожежної безпеки.

Інше обладнання

Автозаправні станції (далі, АЗС) являють собою складний комплекс призначенням, якого є не тільки продаж пально-мастильних матеріалів. В даний час АЗС - це розгалужений торговий комплекс, який може включати в себе крім усього необхідного обладнання для прийому, зберігання та продажу різних видів палива і мастильних матеріалів, ще й торгові майданчики для реалізації всіляких супутніх товарів. Це можуть бути різні ритейлерські торгові точки, підприємства системи громадського харчування і так далі.

Але якщо абстрагуватися від різноманітних допоміжних підрозділів, то сама по собі АЗС є комплексом, що поєднує набір високотехнологічних модулів. Кожен з яких є складним пристроєм, встановленими електронними датчиками, різними системами контролю, електронними індикаторами і так далі. Устаткування для АЗС включає в себе, перш за все, резервуар, один, а частіше, кілька резервуарів для прийому, накопичення та зберігання паливних матеріалів. Резервуари для нафтопродуктів бувають підземними та надземними.

Найважливішими складовими частинами для АЗС також є паливороздавальні колонки, призначенням яких є видача пального безпосереднього споживача і подальший облік дози палива. Виділяють також нафтоуловлювачі, це свого роду очисні пристрої, що дозволяють видаляти нафтопродукти з стічних вод, що дає можливість підвищити рівень екологічності роботи АЗС.

В обов'язковому порядку всі резервуари обладнуються зануреними насосами, призначеними для забору рідини з резервуарів, системами обліку кількості нафтопродуктів в них. Робоче місце співробітника АЗС оснащується електронними системами відпустки і обліку палива.

Окремо варто виділити різне електротехнічне обладнання для АЗС. Сюди входять електричні щити і шафи, силові і освітлювальні. Різні види тари та упаковки, допоміжне (світлові інформаційні стійки цінники, покажчики напрямку руху, освітлювальні пристрої, загороджувальні пристосування і таке інше).

І ні в якому разі не слід забувати про пристрої що забезпечують безпеку роботи АЗС. Перш за все, безпека протипожежну. Систему відеоспостереження, систему безпеки, яка здійснює зв'язок з різними службами охорони.

  • 1