Як вибрати профнастил?

Завдяки ціні, довговічності і практичності профнастил користується попитом. Як вибрати якісний матеріал, який прослужить багато років, розповімо далі.

 

Критерії вибору профільованого листа

На що варто звернути увагу, вибираючи за цим посиланням http://irontrade.com.ua/profnastil_ps-10.php профнастил?

Профіль

Вибираючи матеріал, необхідно виходити з призначення листа: чи буде профлист нести додаткове навантаження чи ні. Додаткові ребра, наприклад, як у 75-го або 35-го профільованого листа, роблять матеріал більш жорстким.

Для покрівельного профнастилу вибирають гофру висотою від 35 мм через постійного впливу опадів і вітру, для стінового оптимальна висота - від 8 до 30 мм, забірного - до 20 мм.

При виборі покрівельних листів віддають перевагу варіанту з борознами в нижній частині хвилі.

Товщина металу

Якісний профнастил має високу несучу здатність і витримує вагу людини, який виконує покрівельні роботи. Середня товщина для даху приватного будинку - 0,5 мм, для господарської будівлі - до 1 мм.

Від товщини залежить термін служби профнастилу. Це одночасно збільшує його вагу і ускладнює монтаж.

Довжина

Якщо скати коротше 4 м, то вибирають лист такої ж довжини. Тоді немає надлишку матеріалу, а дах виглядає більш естетично.

Покриття

Колір і фактуру підбирають індивідуально. Фахівці рекомендують віддавати перевагу полімерному покриттю. Воно захищає профнастил від зовнішніх факторів і надає покрівлі привабливий вигляд. Полімер служить до 50 років.

Ціна профнастилу залежить від полімерного покриття, яке відрізняється за складом. Це може бути:

  1. поліестер - стійкий до УФ-променів і не боїться корозії і перепадів температур, але легко дряпається;
  2. пурал - служить до 40 років, але через високу вартість його використовують тільки в зоні з високою вологістю або забрудненням повітря;
  3. пластизол - не переносить високі температури, але добре витримує агресивне середовище;
  4. ПВДФ - забезпечує хороший захист від усіх впливів і підходить для будь-якого клімату.

Перший - найдешевший, служить до 25 років. Останній - найдорожчий, але зате не вигорає і стійкий до фізичних і хімічних впливів.

Одне з найбільш бюджетних покриттів - цинк. Його використовують для тимчасових конструкцій, наприклад, огорожі. Цинк зношується за 10-20 років, тому для приватних будівель його практично не використовують.

Якщо профнастил не планують піддавати високих температур, то оптимальним вибором стане поліестер. Чим агресивніше навколишнє середовище, тим якісніше покриття вибирають.

Рекомендації щодо вибору профлиста

Якщо ви хочете придбати профнастил, звертайте увагу на критерії:

  • Поверхня матеріалу повинна бути гладкою і рівною, а забарвлення - рівномірною.
  • При згинанні полімерний шар не ламається.
  • Гарантія виробника на товар, як правило, від 25 років.

Враховуйте, який профнастил вибираєте: якщо звичайний, то вимоги до нього нижче, ніж до покрівельного. Від якості покриття залежить надійність і довговічність даху.

  • 1