Котли на пелетах: плюси і мінуси

 

Для опалення житлової площі, господарських або виробничих приміщень використовують пелетні котли, які мають високі технічні параметри. Паливом для них служать деревні гранули (пелети), спресовані з деревної тирси або дрібних стружок. ККД котлів на пелетах, через особливості пальників і теплообмінника, становить 80-95%, що виводить цей вид твердопаливного опалювального обладнання на один рівень з газовим. Завдяки можливості автоматизації основних процесів, такий варіант опалення є найкращим для жителів багатьох країн Європи.

 

Які переваги та недоліки пелетних котлів?

Правильна установка налаштувань дозволяє людині не турбуватися - обігрів приміщення здійснюється в автоматичному режимі, потрібно лише періодично підсипати паливо в бункер. Згоряння палива відбувається поступово, однієї закладки пелет, в деяких котлах, вистачає на добу і більше. Відзначають такі позитивні сторони при експлуатації котлів на пелетах:

  1. економічність і екологічна чистота;
  2. автономність роботи;
  3. тривалий термін служби, який при грамотно організованому режимі обслуговування може перевищити 25 років;
  4. регулювання інтенсивності горіння палива за рахунок особливостей подачі повітря і пелет;
  5. пожежна безпека;
  6. мале споживання електроенергії, бо вона потрібна тільки для роботи вентилятора і вбудованої електроніки;
  7. особливості вставок для пальників, що впливають на довжину або форму полум'я;
  8. чистка золи проводиться 1-2 рази на місяць.

До речі, пеллетные котлы купить радимо в інтернет-магазині Vodolex.

При згорянні пелет виділяється багато тепла. З 1 тони пелет отримують стільки ж енергії як і з 500 л дизельного палива, 1,6 тонни дерева або 480 м³ газу.

Множинні плюси пелетних котлів переважують мінуси, виражені в необхідності правильного встановлення та обв'язки опалювального обладнання, а також заготівлі великої кількості пелетних упаковок на весь сезон. Також є необхідність в приміщенні з низькою вологістю, для зберігання пакетів з паливом. Для багатьох вирішальним фактором може бути чимала вартість самого котла. Однак вона має стійку тенденцію до зниження.

Мінуси пелетних котлів найчастіше полягають у виборі якісного палива, яке не завжди можна знайти у віддалених регіонах країни, і наявність пилу в котельні. Пристрій не можна самостійно підключати до електромережі, це завдання має виконувати електромонтажник, що має допуск до таких видів робіт.

  • 1