Особливості транспортування дзеркал і скла

 

Транспортування дзеркал і скла, їх доставка на будь-які відстані, так само як і переміщення по території об'єкта перед монтажем вимагає обережності і уважного підходу до справи. Розбивається і пошкоджується часом навіть скло із загартованого матеріалу, тому його доставка повинна здійснюватися з дотриманням певних правил і з урахуванням особливостей процесу.

 

Транспорт для перевезення

Варто зазначити, що перевозка стекла в Киеве здійснюється зазвичай з використанням будь-якого з перерахованих нижче способів:

 1. бортові автомобілі або фургони з встановленої по центру пірамідальної А- або Л-подібною конструкцією;
 2. контейнери, обладнані спеціально для подібних цілей;
 3. т.зв. панелевози.

Вибираючи вид транспорту для перевезення дзеркал і скла, важливо враховувати габарити вироби. Наприклад, на «Газелі» з пірамідою по центру (найпоширеніший спосіб транспортування) можна переміщати конструкції вагою до 1200 кг і розміром не більше 2-х на 3 метри. Якщо габарити і вага виробу перевищують ці показники, задіють панелевози, здатні вмістити дзеркала розміром до 3 на 9 метрів і вагою до 18 тисяч кілограм. Правда, для установки конструкції на транспортному засобі доведеться залучити кран, те ж саме стосується і процесу розвантаження.

Щоб запобігти пошкодженню скла і дзеркал в шляху, кожен їх лист прокладається щільним папером або картоном, а самі вони надійно кріпляться на піраміді з використанням наполегливих планок. Це дозволяє виключити ризик кочення і зрушень, а також прогинання скловиробів. За попередньою домовленістю з клієнтом можлива упаковка товару (за винятком полірованих моделей) без прокладання листів.

Піраміда для транспортування скла і дзеркал давно отримала схвалення перевізників, її без перебільшення можна назвати самим зручним, практичним і безпечним способом перевезення габаритних виробів зі скла.

Переваги піраміди:

 • надійно і міцно фіксується, виключаючи тим самим ризик падіння;
 • запобігає фізичне пошкодження транспортується товару;
 • дозволяє за один раз перевозити велику кількість скловиробів.

Безумовно, якщо дзеркала або скла доставляються на короткі відстані в невеликій кількості, можна обійтися і без піраміди, але при цьому ніхто не застрахований від таких неприємностей, як:

 1. поява на склі тріщин, викликаних недостатньою його ізоляцією;
 2. ймовірність падіння скла через складнощі в його кріпленні;
 3. подряпини на поверхні виробу через те, що його перевозили з іншими предметами.

Правила транспортування

Неправильне перевезення дзеркал і скла, порушення вимог в процесі переміщення готових виробів призводить до появи подряпин і відколів, потертостей та інших дефектів, а також до втрати товарного вигляду. Щоб цього не сталося, слід дотримуватися наступних правил:

Перевозити продукцію слід в закритих транспортних засобах. Тут з'являється логічне запитання про те, як бути з конструкціями-пірамідами. Для них передбачені тенти, які захищають вантаж від бруду, пилу і атмосферних опадів.

Під час підготовки виробів зі скла до транспортування їх ставлять вертикально торцями у напрямку руху. Якщо дзеркала і скла переміщаються в ящиках, недопустима установка їх під нахилом або плазом.

При перевезенні дзеркал і скла неприпустимо наступне:

 • тривалий контакт поверхні виробу з шаром вологи;
 • протирання скла (дзеркала) жорсткою ганчіркою або спроба очистити його від забруднень абразивними засобами;
 • удари і будь-який механічний вплив;
 • стикання скла, його тертя.

 

 • 1