Різновиди і сфера застосування модульних будівель

 

Будівництво будинків з бетонних конструкцій стрімко втрачає популярність. На зміну традиційним методам і технологіям приходять більш ефективне рішення сьогоднішнього дня - модульне будівництво. Таку споруду відрізняє те, що вона збирається прямо на заводі. Залежно від типу конструкції, її складності, форми, розмірів, відсоток збірки у виробничих умовах становить 75-95%.

 

На ділянку будівлю привозиться в частково розібраному або повністю зібраному вигляді, якщо його габарити відповідають нормам перевезення вантажів. Це означає, що отримати готовий будинок можна протягом гранично короткого періоду. Термін збирання становить від декількох годин до декількох днів. Будівництво вахтових селищ або інших великих об'єктів також відбувається дуже швидко.

Різновиди модулів

Основна відмінність серед модульних будівель - матеріал, з якого вони виготовлені. Найбільш поширені дерев'яні та металеві модулі.

Дерев'яні модулі

Дерево - природний екологічно чистий матеріал. Він естетичний і порівняно недорого коштує. Структура дерева дозволяє конструкції «дихати», що сприятливо позначається на мікрокліматі в приміщенні. Не можна не згадати і про нестачу цього матеріалу - досить невеликий термін служби. Крім цього, необхідно приділити увагу обробці матеріалу від грибків, цвілі і комах, які можуть завдати непоправної шкоди всій конструкції.

В якості силового каркаса використовуються дошки 150 на 50 мм. Внутрішні порожнини заповнюються утеплювачем. Зазвичай кладуть мінеральну вату або базальтові плити, товщина яких становить 150-200 мм. Дизайн будівлі, як і оздоблювальних матеріалів, залежить тільки від побажань замовника.

Металеві модулі

Швелер, куточок і квадратна профільна труба - це основні матеріали, які використовуються при виробництві модульних конструкцій. Каркас може бути як зварений, так і розбірний. Для зниження вартості модульні металеві будівлі можуть мати дерев'яну обрешітку. Як утеплювач використовують будь-які доступні матеріали, але частіше базальтові або мінеральні плити товщиною від 150 до 200 мм. Товщина шару, що утеплює, як і в дерев'яних модулях, залежить від регіону і його кліматичних умов.

Сфера застосування модульних будівель

Особливості будівництва дозволяють використовувати модульні будівлі в усіх сферах. Можна замовити конструкцію будь-якої форми і площі: від компактної битовки до ресторанного комплексу і навіть цілого селища з магазинами, медпунктом, офісами, об'єктами відпочинку та дозвілля.

На практиці можна відстежити популярність швидкомонтованих конструкцій і виділити сфери, в яких вони найбільш часто зустрічаються:

  1. Побутівки і вахтові селища. Саме сфера будівництва стала найкращою рекламою швидкомонтованих будинків.
  2. Офіси. Простий, доступний, а головне швидкий спосіб створити комфортні умови для співробітників та прийому клієнтів.
  3. Житлові будинки. Капітальне будівництво вимагає багато часу і стільки ж вкладень. Модульні конструкції можуть використовуватися в якості котеджів, дач, гостьових будиночків і навіть готельних комплексів.
  4. Складські приміщення. Для будівництва складів часто використовуються не тільки каркасні технології. Просте і доступне рішення - установка готових контейнерів потрібного розміру.
  5. Об'єкти бізнесу. Будівлі модульного типу часто використовуються в якості магазинів, точок швидкого харчування, кафе, пралень, автомийок, СТО.
  • 1