Відкатні ворота: види, сфера застосування, переваги та недоліки

Відкатні ворота - зручний і надійний механізм, який має численні переваги і велику сферу застосування. Вони незамінні в місцях, де потрібно створити велику висоту або ширину пропускного отвору, а можливість дистанційного відкриття за допомогою електроприводу дозволяє встановлювати їх в областях з суворим зимовим кліматом і в місцях, де потрібна велика пропускна здатність.

 

Переваги воріт

Користувачі виділяють такі незаперечні плюси відкатного механізму:

 1. автоматизоване управління;
 2. велика висота і ширина отвору;
 3. стійкість до впливів атмосферних явищ;
 4. хороший робочий ресурс (більше 25 тисяч циклів);
 5. приховані кріплення забезпечують максимальний захист від злому;
 6. ремонтопридатність (можна міняти окремі елементи без демонтажу всієї конструкції);
 7. великий вибір внутрішнього і зовнішнього наповнення полотна стулок (можна вибрати виріб відповідно до дизайну ділянки, будівлі, місцевості).

Можна встановити абсолютно безшумні откатные ворота, виконані з сучасних міцних і надійних полімерних матеріалів.

Види воріт

Існує три основні різновиди вироби:

 • консольні;
 • з верхнім підвісом;
 • з відкотом по рейці.

У консольних воріт стулки пересуваються по направляючій балці або в ній за допомогою роликів. Направляюча балка встановлюється вниз на фундамент з однієї або обох сторін з боків і не перекриває в'їзний отвір. Така балка повинна кріпитися:

 1. на несучу конструкцію (зазвичай стіну огорожі або будівлі), якщо її встановлюють зверху стулок;
 2. на землю (фундамент, бетонна підлога), якщо монтаж виробляється знизу.

Це універсальні вироби, які однаково добре поводяться в спеку і морози, тому можуть встановлюватися в областях з будь-яким кліматом.

Ворота з верхнім підвісом часто зустрічаються на в'їздах у великі промислові приміщення, склади. Для їх монтажу полотно підвішується на верхню напрямну, закріплену на одному або двома стовпами (як штори на карнизі). Це найменш затребувані конструкції, бо вони мають дуже велику вагу, обмеження по висоті, високу вартість.

Для монтажу рейкових воріт на рівні землі необхідно встановити направляючу (рейок). За нею на роликах і буде пересуватися полотно. Це найбільш популярний тип конструкції, що володіє доступною вартістю і низку переваг:

 • не має обмежень по ширині прорізу;
 • не вимагає великого простору при відкат;
 • легко монтується;
 • довго служить.

Але є і недоліки: в снігові і морозні дні рейок необхідно очищати від криги, що буває складно зробити в північних регіонах.

При установці воріт слід пам'ятати, що відкат уздовж стіни або забору вимагає наявності додаткового простору, рівного ширині в'їзного прорізу.

 • 1