Штучна трава: коли використовувати, плюси і мінуси

Вирощувати справжню газонну траву, стежити і доглядати за нею - завдання дуже непросте, вона вимагає багато сил і витрат. Виходом може стати установка штучного газону. Проте вибирати його теж необхідно з розумом.

 

У яких випадках необхідна штучна трава?

Якщо є можливість, краще всього посадити справжню траву: при правильному догляді вона буде рости дуже довго (в Англії існують газони, вік яких досягає ста і більше років!). Однак в деяких випадках искусственная трава просто необхідна:

 1. Невідповідний для натуральної трави ґрунт. Якщо кілька разів трава засихала з невідомої причини, то, швидше за все, справа в грунті. В такому випадку врятує ситуацію тільки штучний матеріал.
 2. Швидке витоптування трави, особливо біля дитячих ігрових майданчиків, басейну, майданчиків зі спортивними тренажерами, місць для пікніків. Утворені лисини псують загальний вигляд галявини, і доводиться їх закладати штучною травою.
 3. При нестачі в будь-якому місці сонячних променів трава гине, і знову ж таки потрібно встановлювати штучний газон, бажано ідентичного кольору з натуральним, щоб не була помітна різниця.

Плюси і мінуси

Переваги штучної трави:

 • як і всі штучні конструкції, газон не вимагає за собою особливого догляду; особливо добре те, що вона не вимагає поливу;
 • при правильній експлуатації штучна трава в рулонах показує хорошу міцність і зносостійкість;
 • багато моделей газонів зберігають свою форму при дії на них механічних чинників (можна використовувати навіть для стоянки автомобілів);
 • однаково виглядає в будь-який час, стійкий до погодних умов, а гарантійний термін - 10 років і навіть більше;
 • простий монтаж, з яким впорається новачок;
 • є типи газонів, що володіють масажними властивостями; по газону приємно ходити босоніж;
 • на відміну від натуральної трави на штучному газоні ніколи не буде бруду від землі;
 • виглядає майже як справжня трава, можна укладати майже на будь-яку поверхню.

Недоліків у штучної трави мало:

 • при неправильній установці можуть бути видні стики полотен;
 • якщо матеріал неякісний, може бути помітна ненатуральність покриття;
 • відносна дорожнеча.

Поради щодо вибору матеріалу та встановлення

Якщо перед людиною стоїть мета надати гарний вигляд і створити декорацію на ділянці, то підійде цілком недорогий матеріал з блискучою, жорсткою і щодо однорідної за кольором штучною травою. При установці газону на ділянку, що піддається постійним навантаженням, слід вибирати м'які, неоднорідне забарвлену, матову траву, яка максимально схожа на натуральну. Якщо основа, на яке накладається газон, має нерівності (ямки або горбки), то краще вибирати газон з густим і жорстким ворсом. Безпека для людини і екологічність - важливий критерій вибору, тому бажано питати у продавця сертифікат безпеки. Китайські моделі коштують дешевше, однак термін експлуатації у них менше.

Підстава бажано вирівняти, прибрати всі гілки, каміння і бруд. Рулони потрібно розгортати не стикується в стик, а внахлест. Досить накладати їх один на одного нахлестом в 1 см. Після укладання газон залишають для того, щоб трава злежалася, а потім прорізати нахлест ножем наскрізь, причому відразу 2 шари. Можна укладати траву на бетон, асфальт і будь-яке інше покриття.

 • 1