Переваги базальтового утеплювача

Утеплювачі на основі базальтових волокон є одним з найбільш високотехнологічних і затребуваних матеріалів для будівництва та інших видів діяльності. Вони випускаються у вигляді матів, плит, полотен, рулонів.

 

Базальтові мати виготовляють з найтоншого волокна базальтових гірських порід. Безладне розташування волокон, прошитих склонитками або базальтовими джгутами, забезпечує матеріалу високі теплоізоляційні властивості і технологічні переваги. До речі, якщо ви хочете базальтовую вату купить в Москве оптом, то радимо перейти за посиланням вже зараз.

Виробництво і переваги

Сировиною для виробництва матів є базальтова (кам'яна) вата. Вона мінерального походження і володіє високими характеристиками міцності. У порівнянні з сировиною з металургійних шлаків кам'яна вата абсолютно безпечна для здоров'я людини і навколишнього середовища. Крім того, готові матеріали з базальтової вати більш технологічні: їх легко різати, конфігурувати, укладати на будь-які поверхні.

Вперше цей матеріал став використовуватися для будівництва жителями Гавайських островів, які були вражені міцністю волокон лави, застиглої після виверження вулкана. Пізніше їх дивовижні властивості були відтворені на промисловому рівні. На сучасних підприємствах для отримання волокон базальту гірська порода подрібнюється і розплавляється в спеціальних печах при температурі понад 1500ºC. Після цього розплавлена ​​маса направляється на технологічну лінію, де вона під впливом повітряного струменя обдувається, що робить матеріал міцним і пружним. Вторинний нагрів до 300ºC забезпечує надійне скріплення волокон, які надходять на прес.

Виготовлені за такою технологією базальтові мати мають:

  1. високою міцністю і довговічністю (служать до 50 років);
  2. хімічною інертністю;
  3. відмінними показниками по теплопровідності;
  4. звукоізоляційні властивості (базальтовий мат товщиною 50 мм знижує шум на 30-45 дБ);
  5. низькою гігроскопічністю.

Мати з базальтового волокна можна використовувати для утеплення будівельних конструкцій і елементів технологічного обладнання, що працює при температурах від -100°С до + 700° С. Відповідно до класифікації IARC утеплювач відноситься до 3-ї групи безпеки, не виділяє під час експлуатації канцерогенів і не вимагає використання індивідуальних засобів захисту при монтажі.

Призначення

Базальтові мати широко застосовуються при виконанні робіт по тепло- і звукоізоляції конструкцій будівель (фасадів, стін, перегородок, перекриттів, покрівлі та інше), теплоізоляції трубопроводів та інших інженерних комунікацій. У комплексі з іншими матеріалами використовується як ефективний діелектрик.

  • 1