Типи вентиляції для оснащення виробничого цеху

Цільовим призначенням вентиляційних систем промислового типу є забезпечення циркуляції повітряних мас в приміщенні. В процесі відпрацьоване повітря видаляється, а чисте - заповнює простір. Виробничі цехи характеризуються великим числом локальних джерел шкідливих речовин.

 

З огляду на різноманітність хімічних сполук в приміщеннях промислового призначення, виробники вентиляційного обладнання, розробляють ефективні та надійні системи повітрообміну. Професійне оснащення покликане вирішувати відразу кілька завдань, в тому числі, видаляти відпрацьований і поставляти свіже повітря. Додатково здійснюється фільтрація, рекуперація, опалення та кондиціонування, осушення та зволоження повітря. А суть рекуперації в системах вентиляції описана в статті, яку ви знайдете, перейшовши за посиланням.

Залежно від напрямку переміщення повітряних мас вентиляція виробничих цехів може бути припливної або витяжної. У першому випадку свіже повітря подається в приміщення штучним або природним способом за допомогою канальних вентиляторів. Комплекс припливно-витяжної системи є запорукою якісного мікроклімату виробничого приміщення.

Загально обмінна вентиляція необхідна для забезпечення всього цеху і застосовується тільки при відсутності в повітрі шкідливих хімічних сполук. Місцева система точкового типу необхідна для усунення забруднень в конкретній галузі промислового приміщення. Як правило, при проєктуванні цеху передбачають установку витяжок над певним робочим місцем або верстатом. До речі, якщо вас цікавить вентиляція виробничих приміщень, то дізнатися детальніше про неї ви зможете, перейшовши за даним посиланням вже зараз.

Сучасні вентиляційні системи функціонують за принципом перемішування або витіснення повітряних мас. Основними критеріями вибору вентиляції є площа і об'єм цеху, специфіка виробництва, кількість співробітників, графік їх роботи. Правильне проєктування інженерних комплексів є умовою для безпечної експлуатації промислових приміщень.

Сподіваємося, що вам сподобалася дана публікація. До зустрічі!

  • 1