Топіарне мистецтво в сучасному ландшафтному дизайні

Ландшафтний дизайн - це саме по собі мистецтво. Недостатньо просто посадити дерева і чагарники та зробити декілька фонтанів.

 

Ландшафтний дизайн покликаний забезпечити декоративну привабливість ділянки із застосуванням різних елементів і композицій, які не повинні бути хаотично розподілені по ділянці.

Дизайн повинен радувати людини, відрізнятися оригінальністю і незвичайними рішеннями. І допомогти в цьому може топіар.

Топіарне мистецтво - це вміння створювати декоративні шедеври з чагарників і рослин шляхом їх стрижки або підрізування. Такі ландшафтні елементи дуже привабливо виглядають і нікого не залишать байдужим. Придбати топіарну форму ви зможете, перейшовши за посиланням https://topiar.ua/produktsiya/sadovie-figury/ вже зараз.

За допомогою топіарі можна створювати з рослин геометричні фігури, персонажі, різні об'єкти. Але для цього потрібно чимало праці і вміння.

Мало просто підстригти дерево або кущ, слід зробити це правильно, щоб рослина не зіпсувалася і продовжувало отримувати достатньо світла.

Одним з правил топіарію є те, що не можна зістригати або обрізати рослину більше ніж на одну третину за один раз.

Для того, щоб вийшла хоча б одна нескладна постать, буде потрібно близько шести років, в залежності від зростання рослини.

Крім того, потрібно чітко розуміти, що робити з високого дерева бордюр - просто безглуздо, так само як і робити огорожа з трави. Не всі породи дерев і чагарників можна використовувати для топіарію.

Для різних дизайнерських рішень використовуються рослини з різною щільністю листя і крони. Можна застосовувати металеві сітки в якості каркаса.

Зазвичай для топіаріїв використовують самшит, тую, глід, жимолость, барбарис та інші рослини і чагарники. Тут все залежить від кліматичних умов регіону, від складності фігури і від її призначення в загальному дизайні.

Існує різниця між стрижкою і обрізанням рослин. Стрижка передбачає зрізання куща або дерева так, щоб отримати гладку рівну поверхню.

Для стрижки використовують садові ножиці. В процесі стрижки можна створювати прості фігури, наприклад, огорожі або бордюри.

При обрізанні підрізають тільки окремі гілки або втечі. Для цього використовують секатор. Обрізання застосовують для створення складних фігур.

При створенні топіарія потрібно пам'ятати, що за фігурою доведеться весь час стежити, щоб вона не втратила свій вигляд, і постійно підстригати. Будь-яку фігуру спочатку вирощують, щоб було з чим працювати, і тільки потім починають надавати їй форму.

Але вже зараз завдяки великій популярності ландшафтного дизайну, можна придбати готові фігури в спеціальних магазинах.

Мистецтво топіарію дуже важке, але результати такого дизайну незвичайні і відрізняються оригінальністю.

  • 1