Як вибрати хорошу фарбу для тканини?

 

Якщо зношений і порваний одяг доводиться викидати, то збляклий цілком можна відновити в домашніх умовах. На сучасному ринку представлений широкий вибір фарб для тканини, придатних для однотонного та кольорового фарбування, створення малюнків. Щоб правильно вибрати барвник для одягу, необхідно звернути увагу на її компонентний склад, властивості, призначення.

 

Яку тканину можна фарбувати повторно?

Не поспішайте купувати фарбу для тканини, не подивившись на бирці одягу, з якого матеріалу виготовлено. Для кожного матеріалу існують найбільш підходящі барвники та оптимальні методи фарбування. За відсутності бирки та неможливості зрозуміти походження полотна вибирайте універсальні фарби.

Найлегше піддається фарбуванню натуральна тканина: лляна, шовкова, бавовняна, вовняна. Нескладно пофарбувати натурально-синтетичний одяг, у якому натуральне волокно становить не менше 40%. Синтетичну тканину пофарбувати в домашніх умовах неможливо, фарба злізе при першому пранні, для надійного результату доведеться звернутися до хімчистки. Хоча вже винайдено стійкі барвники для синтетики.

Білу тканину можна пофарбувати у будь-який світлий та темний колір. Темному полотну можна лише відновити початкову насиченість кольору, а для повного перефарбовування потрібно знебарвлення.

Наскільки тканина приймає фарбу, залежить від щільності та структури волокон. Найбільш сприйнятливі бавовняні та джинсові полотна, для них підходять будь-які способи фарбування. На шовк і шерсть негативно впливає кип'ятіння, тому оптимальний варіант - фарбування в пральній машині з установкою режиму, що щадить.

Форми випуску тканинних фарб

Барвники для тканини реалізуються в порошковій, рідкій, пастоподібній формі, у вигляді маркерів та аерозолів. Перші три форми є оптимальними для однотонного покриття полотна, маркери – засіб для нанесення малюнків, а фарби в балончиках зручні для створення безлічі відтінків.

За стійкістю покриття краска для ткани буває такою, що змивається і незмивною. Перша застосовується для тимчасового декорування одягу, щоб він зліз, достатньо 2-3 прань. Водостійка фарба призначена для фарбування або відновлення насиченості полотна на тривалий час.

Різновиди фарб за пігментом

Вибір фарб для тканини в магазинах надзвичайно широкий, необізнаній людині складно розібратися в асортименті. Для полегшення вибору ознайомтеся з якісними характеристиками, плюсами та мінусами барвників.

Вибираючи фарбу для тканини, звертайте увагу на 4 першорядні фактори: хімічний склад, відповідний тканинний матеріал, призначення, кращий спосіб застосування. Найбільш зручно в домашніх умовах фарбувати одяг у пральній машині. Якщо сумніваєтеся, що зможете досягти потрібного результату, краще зверніться до хімчистки.

  • 1