Як правильно вибрати вхідні двері?

 

Звичайно, тут представлені не всі фактори вибору металевих дверей, а лише основні, які варто врахувати, якщо ви збираєтеся міняти металеві двері у квартирі або заміському будинку.

 

Призначення вхідних дверей

Двері для приватних заміських будинків, що мають безпосередній контакт із зовнішнім середовищем, роблять з оцинкованого металу. Всі зовнішні матеріали таких дверей повинні бути водостійкими та стійкими до впливу прямих сонячних променів. Пороги в таких дверях виготовляються з нержавіючої сталі.

Варто вибирати двері з подвійним контуром примикання дверей до коробки, що забезпечить щільнішу герметичність за рахунок другого контуру ущільнення. Зовнішній контур укладається по краю дверного полотна, внутрішній по дверній коробці.

Варто зазначити, що входные двери в квартиру варто вибирати з антивандальною обробкою зовнішньої сторони, або хоча б антивандальною накладкою на замок. Це декоративний накладний пристрій, виготовлений з твердих сплавів металу. Така накладка захистить замок від фізичної дії.

Після нанесення антивандального покриття на поверхню та стає стійкою до кіптяви, жиру та пилу, а також легко піддається чищенню за допомогою звичайних побутових засобів для чищення. Засіб є екологічно чистим і не здатний завдати шкоди здоров'ю людини.

Теплоізоляція може складатися тільки з мінеральної вати, але самоклеюча, шумопоглинаюча накладка не буде зайвою. Утеплювач краще вибирати 3-х шаровий: з полімерної шумоізоляції, пінопласту або поліуретану та мінеральної вати. Варто пам'ятати, що утеплення всередині металевих дверей – це мала частина теплоізоляції.

Одним із джерел тепловтрат є дверна коробка. Найчастіше вона порожня, отже, добре пропускає тепло. Утеплення дверної коробки виконується шляхом задування монтажної піни всередину металевого профілю. Зробити це просто самостійно, не вдаючись до послуг третіх осіб.


Замки для вхідних дверей


У металеві двері встановлюються два замки з різним типом механізмів замикання, плюсом у деяких моделей є нічна засувка.

Сувальдний замок – це основна перешкода перед хакерами. Тому варто купувати замок із захистом від відмичок, а також з електронними компонентами та іншими функціями, що ускладнюють роботу хакерів.

А краще купити замок, що програмується - у цьому випадку при втраті ключа купується новий комплект, піни скидаються, а сам механізм залишається.


Ригелі та петлі


Двері з пасивними ригелями з боку петель (протизнімні штирі) – гарний вибір. Щодо активних (це ті, що розсуваються разом із замком, наприклад девіатори чи тяги) – тут все неоднозначно.

Сучасні двері дуже проблематично відігнути із боку замку. А ось зламана тяга, через забите сміттям посадкове гніздо, загрожує викликом команди МНС, після чого двері годяться тільки в металобрухт.

За наявності пасивних ригелів зовнішніх петель повинно бути не менше трьох. Внутрішні петлі мають складну і не завжди надійну конструкцію, але кількості чотирьох штук достатньо для утримання масивної дверної стулки.

Девіатор дозволяє додатково зафіксувати замкову сторону дверей у нижній або верхній частинах (або в обох відразу). Для того, щоб додаткові точки замикання працювали при зломі, отвори під них повинні бути виконані з досить високою точністю. Від вертикальних тяг не буде великого штибу, якщо під ригель діаметром 18 мм буде вирізаний отвір діаметром 30 мм.


Стиль вхідних дверей


Модерн, хайтек або класика – ці стилі повинні відповідати кольорам та обстановці в квартирі чи будинку, та повністю залежати від прийнятих рішень при облаштуванні та оздобленні приміщення.

Зараз на ринку представлені різні кольорові обробки як зовнішньої, так і внутрішньої сторони вхідних дверей. Зовнішнє оздоблення може бути різноманітним – від помпезної розкоші у палацовому стилі до ультрасучасного хай-теку рішення. Головне, щоб зроблений вибір відповідав власним бажанням та можливостям.

Важливо:
  1. мінімальна товщина сталі у дверях повинна бути не менше 1,3 міліметра;
  2. добротні двері не триматимуться на 2 петлях;
  3. будь-який замок можна зламати – тут важливий час, який необхідний на його розтин;
  4. проріз для установки повинен бути надійним, і витримувати вагу самих дверей;
  5. довжина анкерів кріплення від 15 см, кількість не менше 6 – умови для монолітного бетону; для цегляної кладки довжину анкера слід збільшити;
  6. лиштву потрібно вибирати під колір міжкімнатних дверей та плінтуса, так її облицювання не вибиватиметься із загальної колірної гами приміщення;
  7. комфортна ширина отвору дверей має бути від 80 см.

Зараз вибір вхідних дверей та запірних механізмів величезний та здатний задовольнити будь-який запит. Швидко виготовляються броньовані двері з товщиною стінок від 1 см. У продажу є й електронно-механічні замки, які відчиняються по відбитку пальця та RFID ключем. Він підключений до мережі інтернет і може надіслати повідомлення про те, що двері відчинені, а також показати, хто з домочадців прийшов чи пішов.

Не варто забувати, що крім дверей існує й інший спосіб потрапити у квартиру чи будинок – вікна. Навіть якщо приміщення знаходиться на 10 поверсі, немає гарантії, що злодії з альпіністським спорядженням не відіжмуть стулку вікна. Тому тільки комплекс із зовнішнього відеоспостереження, гарних дверей та вікон, у поєднанні з сигналізацією зможуть уберегти житло від злому та крадіжки майна.
  • 1