Гвинти DIN 912 з внутрішнім шестигранником: переваги кріплення

 

Гвинт DIN 912 або імбусовий гвинт – кріпильний виріб, що дозволяє отримати довговічне та надійне роз'ємне з'єднання. З'явився цей метиз на початку минулого століття із впровадженням технології конвеєрного складання. Для неї необхідним було кріплення, яке дозволяло б використовувати збільшений крутний момент.

 

Конструкція гвинтів

Аналогами стандарту DIN 912, за яким виготовляються гвинти, є ISO 4762. Метиз складається з різьбового стрижня та головки у формі циліндра. Різьблення покриває лише частину стрижня. Її діаметр – від М1,4 до М100. Всі типорозміри представлені у спеціалізованих магазинах. Довжина різьбового відрізка – від 14 до 156 мм. У головці метизу є отвір (шліц) шестигранної форми для затягування спеціальним ключем. Розмір внутрішнього шестигранника – 1,3-55 мм.

Гвинти DIN 912 випускаються з класом точності А. монтажні отвори, в які встановлюються металовироби, можуть бути більше діаметра їх стрижня максимум на 0,25-0,3 мм.

Матеріалами для виготовлення гвинтів DIN 912 є різні марки вуглецевої та нержавіючої сталі. Метизи із вуглецевих сталей мають класи міцності 8.8, 10.9, 12.9. Для виготовлення використовуються сплави марок Ст.20Г2Р, Ст.40X, Ст.38XА, Ст.35X, Cт.45 і Cт.35. Для захисту від іржання на вироби наносять цинкове або цинк-ламельне покриття. Для виготовлення нержавіючого кріплення використовують сталі марок А2-70, А4-70, А4-80. Тут ви можете замовити виготовлення кріплення з потрібного матеріалу.

Переваги гвинтів, виготовлених за DIN 912

У гвинта з головкою під шестигранний ключ є багато переваг перед звичайними металовиробами. Найважливіше їх – максимальний момент затяжки. Крутний момент набагато вищий, ніж у гвинтів із прямими або хрестоподібними шліцами. Інші переваги кріпильних виробів:

  1. практично неможливо зірвати шліц при затяжці, тому кріплення можна використовувати багаторазово;
  2. можливість проведення монтажу у важкодоступних місцях;
  3. висока сила затиску – гвинти рідко відкручуються навіть за впливу вібрації;
  4. антивандальне виконання – відкрутити гвинт без спеціального ключа практично неможливо;
  5. голівка металовиробу не виступає над поверхнею деталей, що скріплюються.

Гвинти DIN 912 можна використовувати в умовах частого проведення регламентних робіт, регулярної заміни деталей, при постійному монтажі та демонтажі з'єднань. Не доведеться постійно купувати нові гвинти, що дозволить суттєво знизити витрати.

  • 1