Переваги та особливості готових курників

 

Більшість людей, які мають дачну ділянку, не відмовляють собі в задоволенні розведення курей. Однак, щоб утримувати цих домашніх птахів, потрібні певні умови, особливо в зимовий час. Щоб птахи не хворіли й несли свіжі яйця, їх потрібно не тільки правильно годувати, але й організувати для них теплий будиночок. Можна, звичайно, самостійно спорудити приміщення. Але найпростіше придбати вже готовий курник.

 

 

Придбати дерев'яний будиночок з вигулом, обгородженою сіткою на сьогодні не проблема. Наприклад, у компанії Мастерская курятников представлено величезний вибір найрізноманітніших споруд для свійських птахів. Докладніше ознайомитися з даною продукцією можна на офіційному сайті та вибрати будь-який виріб за прийнятною ціною.

У чому особливість готових курників?

Ці конструкції розраховані на різну кількість птахів. Наприклад, є мініатюрний дерев'яний пташник для чотирьох несучок, а також варіант місткістю до 20 голів. Тут уже вибір залежить від побажань та фінансових можливостей. Деякі вважають за краще купувати вже готову мініптахоферму.

Готовий курник не має фундаменту і встановлюється, як правило, на землю або спеціальні опори. Будиночок розташовується на деякій відстані від землі та повідомляється з вигульним майданчиком.

Придбання готового пташника позбавить птахівників-початківців від необхідності самостійного виготовлення такої конструкції. Хоча спорудити курник не так складно, як здається на перший погляд. Але для тих, хто ніколи не працював з інструментом та будматеріалами, буде складно впоратися із цією справою.

Щодо вартості пташників, то ціна залежить від розміру конструкції та матеріалу виготовлення.

Промислові курники: переваги

Для виготовлення цих конструкцій використовують тільки високоякісні матеріали та комплектуючі. Вироби обладнані всім необхідним та відповідають усім стандартам та вимогам. Але основними перевагами готових курників є:

  1. Проста установка (можна встановити будь-де).
  2. Різноманітність асортименту, що дає змогу вибрати будь-який варіант виробу.
  3. Багатофункціональність.

Незважаючи на всі свої переваги, ці конструкції не позбавлені недоліків. І головний недолік – висока ціна. Але це стосується дизайнерських курників, які виконані у вигляді казкових будиночків. Наприклад, теремок чи старовинний замок. Звичайно, ціна на такі вироби не кожному по кишені. Що стосується звичайного пташника, то він коштує недорого, і придбати його може будь-хто, незалежно від свого фінансового достатку.

Що потрібно враховувати при виборі курника?

Є певні критерії, на які необхідно звернути увагу, перш ніж робити покупку:

  1. Тип вигулу. Домашні кури можуть утримуватися у 2-х варіантах: клітинний або вигульний вміст. Клітинний вміст має на увазі будиночок, який обладнаний клітинами. Зазвичай у них містять птахів м'ясного напрямку, а вигульне — це невеликий пташник із вольєром для прогулянок.
  2. Кількість поголів'я. Є конструкції на 10, 20 та більше особин. Виконані ці вироби у вигляді невеликого будиночка, закритого сіткою вольєра. Курник прибудований до приміщення таким чином, щоб кури могли вільно пересуватися туди й назад.
  3. Матеріал виготовлення. Будиночки для птахів виготовляють із різних матеріалів. Наприклад, виробники можуть використовувати фанеру, полікарбонат, вагонку, брус, дерево. До найстійкіших і довговічніших конструкцій відносяться курники, які виготовлені з бруса. У такому будиночку птах почувається дуже комфортно. Вироби додатково обробляють спеціальним складом для захисту від цвілі та гнилі. Пташники з полікарбонату користуються великою популярністю у птахівників-початківців. Вони легкі, міцні, недорогі та невибагливі у догляді. Можна сміливо використовувати будь-які поверхнево-активні миючі засоби для обробки будиночка. Розмістити такий курник можна у будь-якому місці на ділянці. Взимку для опалення будиночка із полікарбонату можна використовувати інфрачервоний конвектор. А для освітлення передбачено вбудовані світильники. Тобто всі умови для комфортного проживання свійської птиці.
  • 1