Як вибрати труну?

 

Втрата близької людини приносить душевну травму, біль та страждання. Людське життя не повернути, і родичам залишається лише організувати гідні проводи покійного. Вибір труни є одним із ключових питань, вирішення якого може викликати масу незрозумілих моментів. Як її вибрати - про це йтиметься далі.

 

 

За якими критеріями вибирають труни?

Сучасний ринок похоронного приладдя пропонує величезний вибір трун, що часто ускладнює вибір замовників. Вибрати відповідну шестигранну труну, перейшовши за даним посиланням, буде нескладно, якщо врахувати такі фактори:

  • ріст покійного;
  • приналежність до конкретної релігії;
  • матеріальні можливості;
  • переваги родичів або дотримання волі покійного.


Ростовку труни підібрати не складно, до кожного виробу є характеристики, у тому числі й розміри конструкції. А ось у виборі труни з урахуванням віросповідання можуть виникнути складності, тому важливо знати такі моменти:

  • труни для православних мають прямокутну форму, обшиваються тканиною із внутрішньої сторони.
  • Труни для мусульман, як і попередній варіант, виконані у формі прямокутника, але відрізняються зовні за рахунок традиційної оббивки з тканини зеленого кольору.
  • католицькі труни мають ширшу частину в області плечей, а в області голови та ніг, навпаки, звужені.
  • юдейська релігія передбачає використання для поховання трун виключно з дерева, металеві елементи виключені.

Матеріал труни та декор

Традиційно труни виготовляють із дерева, а щоб вони обходилися замовникам недорого, використовують деревину місцевих регіонів. У виробництві задіють осину та сосну, більш презентабельні конструкції виконують з горіха, кедра, бука. Для транспортування померлих на далекі відстані передбачені цинкові труни, що дозволяють зберегти тіло за рахунок відсутності доступу кисню, яке досягається за рахунок щільного запаювання.


Що стосується зовнішнього оформлення, то дерев'яні труни покривають шаром лаку та фарби. Внутрішня оббивка може бути обрана за бажанням замовника з урахуванням статі та віку. Залежно від бюджету клієнта можна використати оксамит, поліестер, атлас, штучний шовк.

Також у родичів покійного є можливість вибрати труну з подвійною кришкою та різними елементами декору у вигляді барельєфів, бронзових вставок, каміння, що дозволяє підкреслити статус покійного та висловити глибоку повагу до нього.

  • 1