Прописка дитини після розлучення

Реєстрація дитини після розлучення доволі нерідко стає дуже гострим питанням для того з батьків, з яким залишається дитина. Незважаючи на те, з ким з батьків дитина залишається, участь у її житті і вихованні мають право брати однаково обидва. В ситуаціях, коли після розлучення батьки не спілкуються, живуть окремо або зовсім нічого не знають один про одного дитина все одно залишається дитиною для обох однаково. Про те, які вимоги поставлено законодавством до прописки дитини і як реалізувати реєстрацію в умах, коли шлюб розірвано читайте далі. 

До якого віку надається згода?

В абсолютній більшості випадків українські суди після розлучення батьків залишають дитину на проживання з матір’ю. Однак, батько повинен також приймати участь у вихованні дитини, а у юридичній площині без його згоди блокується ціла низка правочинів щодо дитини. Однією з таких обов’язкових згод є письмова згода батька на прописку дитини. За новим законодавством згода батьків на прописку дитини повинна надаватись до досягнення дитиною 18-річного віку. Звертаємо увагу на те що, саме до досягнення дитиною 18 років, а не 14 років, як було раніше. Звичайно, така згода повинна надаватись у разі прописки дитини за іншою адресою ніж у батька.

Визначення адреси дитини

Важливим моментом є те, що постановка на облік дитини до 14 років може бути оформлено тільки за адресою батьків або одного з батьків. До 14 років заяву про реєстрацію за дитину подає один з батьків за згодою іншого. Після 14 років дитина вже сама подає заяву, але згоду батьків у разі прописки за іншою ніж у них адресою отримувати необхідно до повноліття, тобто до 18 років. Виключенням щодо згоди батьків є прописка у гуртожитках освітніх закладів. 

Всі вищевказані умови поширюються і на процедуру зняття з реєстрації місця проживання дитини. 

Як прописати дитину без згоди?

Якщо склалась ситуація, коли отримання згоди другого з батьків ускладнена існує декілька шляхів подолання цієї проблеми:

  • отримання рішення органу опіки та піклування

Таке рішення може бути отримане за заявою одного з батьків з ким проживає дитина після висновку комісії органу опіки та піклування. Таке рішення може бути отримане тільки на дитину до 14 років. 

  • отримання рішення суду

Суд своїм рішенням може визначити місце проживання дитини з одним з батьків. Після отримання такого рішення згода іншого з батьків не вимагається скільки б разів не відбувалась зміна прописки. 

  • позбавлення батьківських прав

Процедура позбавлення батьківських прав досить складна і тривала, проте після ухвалення такого рішення жодних документів від того з батьків, який не приймає участі у вихованні дитини не вимагається жодним з органів. 

Зрештою, можна придбати прописку у Києві та будь-якому іншому міста країни у спеціалізованих юридичних компаніях. Це дасть змогу уникнути труднощів при оформленні дитини до молодших та середніх навчальних закладів, а також дасть час спланувати подальше життя та нове місце реєстрації, якщо оформлення документів затягнеться в часі.

  • 1