Переваги та недоліки козирків із полікарбонату

Згідно з будівельними нормами та правилами, над входом у будівлю обов'язково повинен розташовуватися козирок, який захистить відвідувачів від негоди. Якщо проєктувальник хоче додати козирок, що пропускає світло, він замислюється: який матеріал використати для його виготовлення? Скло чи полікарбонат? Розберемо переваги та недоліки конструкцій з полікарбонату.

 

Полікарбонат та його види

Полікарбонат – це прозорий листовий матеріал із пластику. Він міцний, удароміцний, легкий, йому не страшні перепади температури та примхи погоди. Завдяки цим якостям при перевезенні для полікарбонату не потрібна особлива обережність як для скла.

Залежно від структури розрізняють два види полікарбонату.

  1. Сотовий полікарбонат є листом пластику з осередками, звідси і його назва. Осередки утворюються з-за внутрішніх поздовжніх перегородок, тому всередині цей матеріал має безліч порожнеч. Сотовий полікарбонат належить до матеріалів економкласу через свій зовнішній вигляд – пориста структура надає листам неакуратного, «розбитого» вигляду, тому в дизайнерських проєктах його складно зустріти. Крім того, довгий вплив негоди згубно впливає на його прозорість та міцність. Зазвичай стільниковий полікарбонат вибирають для практичних цілей - наприклад, як навіс над машиною або матеріалу для теплиці.
  2. Монолітний полікарбонат – суцільний лист пластику. Він набагато міцніший, ніж сотовий, і завдяки однорідній структурі нагадує скло. Один з його недоліків такий самий, як і у сотового полікарбонату - каламутніє через довгий вплив негоди, стає більш крихким. Щоб проломити моноліт, потрібно постаратися. Цей вид полікарбонату підходить для випадків, коли конструкція має бути не тільки міцною, а й естетичною. Але потрібно враховувати, що при неправильному монтажі моноліт може провиснути під вагою снігу та навіть власної ваги.

Обидва види полікарбонату високо цінують не лише за міцність. Вони мають різноманітну палітру кольорів, пластичні, їм легко надати бажану форму. Полікарбонатні конструкції легко очищати від забруднень як звичайною водою, так і засобами, що містять спирт.

Нюанси використання полікарбонатних козирків

Варто зазначити, що козырьки из поликарбоната – це недорогий варіант оформлення вхідної групи. Характеристики матеріалу дозволяють вибрати будь-яку форму та колір конструкції.

При виборі полікарбонатного козирка важливо зважити на кілька нюансів. Цей матеріал, незважаючи на всі свої позитивні якості, має один дуже суттєвий недолік – він руйнується під впливом ультрафіолету. Виробники, знаючи про цей недолік, вигадали кілька способів захисту – використовують особливу плівку або додають до складу полікарбонату речовину під назвою «ультрафіолетовий стабілізатор». Але такі листи коштують набагато дорожче за звичайні. Крім того, деякі продавці полікарбонату можуть обдурити покупця, запевнивши, що товар має захист від сонячних променів, тому варто звертатися тільки до перевірених виробників.

Є захист від ультрафіолету чи ні, але козирок із полікарбонату краще не встановлювати в сонячних місцях, інакше його доведеться оновлювати приблизно раз на десятиліття.

Товщина полікарбонату залежатиме від приблизної кількості опадів, які він повинен витримати. Варто враховувати, що під впливом високої температури матеріал може трохи збільшуватися у розмірі (до 4 мм).

Скляний чи полікарбонатний козирок: що вибрати?

Головна перевага полікарбонатного козирка перед скляним це вартість. Листи пластику обійдуться набагато дешевше ніж скло. Полікарбонат легший у транспортуванні та монтажі. Листи в полікарбонатному козирку за необхідності легко замінюються.

Але й у скляних козирків є низка переваг перед пластиком. Вони мають більшу світлопропускну здатність і не каламутніють під впливом ультрафіолету. Козирки зі скла виглядають більш презентабельно та естетично і прослужать довше, ніж полікарбонатні.

Полікарбонатні козирки хороші для приватного будівництва, незвичайних дизайнерських проєктів, де передбачені конкретні кольори та форма, і для вхідних груп, що знаходяться в тіньовій зоні.

Скляні козирки підійдуть для надання презентабельності та легкості вхідній групі. Їм не страшне сонячне світло, тому конструкції з цього матеріалу можна монтувати будь-де. Їхній довгий життєвий термін окупає високу ціну.

  • 1