Види решіток для внутрішньопідлогових конвекторів

Внутрішньопідлогові конвектори дозволяють створити стильний сучасний інтер'єр із практично невидимою системою опалення. Монтаж конвекторів проводиться в спеціально обладнаній в області підлоги ніші. Тим самим звільняється простір і не потрібно встановлювати радіатори.

 

Конвектори внутрішньопідлогового типу обов'язково комплектуються декоративними решітками, які маскують обладнання та закривають ніші, не перешкоджаючи при цьому потокам гарячого та холодного повітря.

Види решіток для внутрішньопідлогових конвекторів

Варто зазначити, що решітки для підлогових конвекторів бувають декількох видів і виконуються з різних матеріалів. Перед тим як вибрати, важливо докладно ознайомитися з варіантами та вирішити, які з них найбільше підходять для певного інтер'єру. Виробники випускають різні види решіток, це, наприклад:

  • дерев'яна – виконується із міцної деревини, а саме, дуба та забарвлюється у будь-який колір. Є дизайнерські варіанти під певне покриття для підлоги. Добре підходять до різних підлогових покриттів;
  • алюмінієва рулонна - найпоширеніший варіант решітки стандартних кольорів - срібло, бронза, шоколад та інші відтінки. Відрізняються високою міцністю та довговічністю;
  • нержавіюча сталь – такі решітки ідеальні для приміщень з високим рівнем вологості. Менш популярна, але відрізняється міцністю.

Решітка для підлогового конвектора буває різних форм та розмірів.

Конструктивні особливості

Вибираючи декоративну решітку для конвектора додатково варто звернути увагу на наступні критерії:

  • розміри – доступні фіксовані габарити або виготовлення на замовлення відповідно до індивідуальних замірів. Ламелі відрізняються за шириною та висотою, є відмінності у відстані між ними;
  • форма ламелей - буває закругленою, прямокутною, у вигляді двотаврів;
  • розташування ламелей – може бути вертикальним чи горизонтальним, поздовжнім чи поперечним. Є кутові зразки, де розташовані ламелі змінної довжини.

Решітки бувають рулонними або жорсткими. Рулонні відрізняються гнучкістю, між окремими елементами встановлені спеціальні вставки. Ламелі решітки з'єднані між собою тросами або гнучкими стрічками. Жорсткі ґрати з'єднуються звичайним способом, без застосування гнучких елементів.

Якщо говорити про алюмінієві ґрати, виготовляються вони з різних видів алюмінієвого профілю. Але найбільш підходящим є рівнополочний двотавр, одна планка якого здатна витримувати велику вагу - до 160 кг. Такі ґрати підходять для монтажу в місцях, де є висока прохідність. Тип решітки є двостороннім: у разі зношування її можна повертати іншою стороною.

Як правильно вибрати декоративні ґрати?

Насамперед необхідно вибрати колір решітки для внутрішньопідлогового конвектора. Можна використовувати ламелі світлих відтінків на темній підлозі та навпаки. Ламелі, виконані зі сталі або алюмінію, добре виглядають у приміщеннях з плитковою або кам'яною підлогою. Форма та розмір ламелей можуть бути підібрані індивідуально, які подобаються. Важливо зважати на особливості дизайну приміщення.

Щоб решітки для внутрішньопідлогового конвектора прослужили довго, слід звертати увагу на умови експлуатації. У деяких випадках необхідно звернути увагу на міцніші варіанти, які витримують високі навантаження і несхильні до руйнівного впливу вологи.

 

  • 1