Холодна та гаряча технологія виготовлення металопрокату: відмінності та переваги

Продукція металопрокату має попит у будівництві, адже її характеристики неможливо порівняти більше ні з яким іншим матеріалом.

Тому і не дивно, що зараз металопрокат купити можна без проблем на сайті інтернет-магазину «Амбар» https://ambar.org.ua/. Тут представлена велика кількість різних виробів з металу, які активно застосовуються в багатьох сферах діяльності.

Що треба знати про прокатку металу?

У сталь, яка є різновидом заліза, легованого вуглецем, часто додають інші елементи, щоб підготувати для обробки та промислового використання. Одним із них є гаряча або холодна металообробка. Вона є дуже популярним процесом підготовки сталі до використання. Трубна промисловість його широко використовує.

Прокатка – промисловий процес утворення металу, під час якого металевий матеріал вводиться між однією чи кількома парами валків, щоб зменшити його товщину та зробити його більш однорідним. Метою цього процесу є покращення механічних властивостей (міцність на розрив, межа пружності) матеріалу.

Гарячий металопрокат

Гарячекатана сталь – сталевий прокат, який пройшов процес створення при температурі вище 296°, щоб запобігти його рекристалізації. Такий спосіб є набагато дешевшим, ніж холоднокатана, і часто виготовляється безперервно, без затримок у процесі. Саме тому нема потреби повторно нагрівати метал. У процесі охолодження гарячекатана сталь стискається. Це робить кінцевий розмір, форму менш передбачуваними, ніж у холоднокатаної.

Гаряча металообробка дозволяє створювати різноманітні форми та деталі, а також її можна використовувати для виготовлення великих деталей, не турбуючись про цілісність матеріалу. Ось чому такий варіант дуже часто використовується в конструкційних проєктах.

Холодна прокатка

Холоднокатана сталь проходить процес формування при кімнатній температурі, що забезпечує рекристалізацію. Оскільки вона виготовляється при значно нижчій температурі, можна не турбуватися про зміну об’єму та форми матеріалу, який підходить для використання. Холодний прокат підвищує міцність і твердість сталі й знижує пластичність. Такий варіант має безліч переваг, тому має попит. А сам метал, вироблений методом холодної прокатки, характеризується прекрасними експлуатаційними та технічними характеристиками.

Основні відмінності

Враховуючи особливості механічного типу, неможливо одразу сказати, який тип більш міцний. Це пов’язане з тим, що механічні властивості сталі часто залежать від марки, хімічного складу. Говорячи про зовнішній вигляд, слід виділити наступні відмінності:

  • гарячекатана сталева деталь характеризується шорсткою поверхнею, без жирного відчуття та має закруглені краї;
  • холоднокатаний шматок сталі отримує гладку, жирну поверхню та гострі краї.

Гарячекатаний метал, маючи більший допуск, забезпечує підвищене формування деталей, тоді як холоднокатана обмежена деякими формами, такими як плоска, квадратна та кругла.

Таким чином, металеві вироби активно використовуються в різних сферах діяльності. Але для того, щоб вони прекрасно справлялися зі своїми основними завданнями, важливо обрати метал гарячої, холодної прокатки. Кожен з них має свої певні особливості, властивості.

  • 1