Вибір покрівлі для життя. Різноманітність дахів

Історично склалося так, що дахи відбивали і підкреслювали вигляд будь-якої будівлі. Дах надає елемент індивідуальності кожному архітектурній споруді і виконує найважливішу роль захисту приміщення від опадів і зберігає міні клімат в у приміщенні.

Різноманітність світу покрівлі: Сучасні покрівлі придбали ще більш широкий спектр різних форм і додаткових функціональних призначень! Існує два розділи покрівель - ПЛОСКІ ПОКРІВЛІ та скатні крівлі, які в свою чергу поділяються на ряд інших підтипів.

Похилі даху: Якщо в давнину горище покрівлі був холодним і не житловим, то зараз люди стали куди більш прагматичними і і використовують свою власність по максимуму можливостей, а сучасні технології дозволяють їм це. Зокрема з'явилися мансардні поверхи (житловий горище, з масою переваг, починаючи від додаткової житлової площі, закінчуючи вікнами на покрівлі - мансардні вікна VELUX (ВЕЛЮКС), які підкреслюють дизайн приміщень, роблять його куди більш світлим і приємним. При створенні мансардного поверху, необхідно провести якісне утеплення покрівлі з дотриманням усіх технологій і пристроєм підпокрівельної вентиляції, монтажем кроквяної системи, пароізоляції, вітрозахисту (гидрозащита), решетування і контробрешетки, а вже після цього проводити монтаж черепиці. Похилі покрівлі мають широку гаму покриттів і кольорів: вони можуть бути металевими - фальцева покрівля, металочерепиця, гофролист (профнастил), мідна або цинк-титан; бітумними - гнучка черепиця (черепиця iko, katepal, Tegola), рулонна гідроізоляція; також є керамічні покрівлі, цементно-піщана, полімер-піщана, шиферна, ондулін і навіть солом'яна! Як правило всі вище описані дахи мають зовнішню водостічну систему (водостік - поєднання водостічних труб і жолобів, які служать захистом фасаду від руйнування і відводять воду з покрівлі до цокольного поверху в дренаж).

Терміни служби вищеописаних матеріалів знаходяться в діапазоні від 15 до 150 років!

Плоскі дахи: Вважаються куди більш функціональними і мають більш широким спектром у додатковому використанні приміщень. Якщо у вас плоска покрівля, ви можете перетворити її в трасу, ресторанчик на даху, басейн, спортмайданчик, сад з улюбленими рослинами, або приємну галявинку з зеленою травою, або навіть автостоянку для автомашин! Звичайно, деякі з описаних можливостей плоских дахів потрібно проектувати і планувати на стадії початку будівництва. Для того, щоб зі звичайної плоского даху (м'яка) зробити, щось ще, потрібен ряд покрівельних робіт, які дозволять експлуатувати вже оновлену покрівлю довгі роки і насолоджуватися її новим функціональним призначенням!. І зрозуміло, нікому не потрібно говорити, що ці роботи повинні виконувати професіонали, що гарантують якість робіт. Покрівельні покриття плоских дахів: список сучасної гідроізоляції для сучасних покрівель куди більш малий ніж скатних. У нього входять бітумна наплавляєма гідроізоляція з терміном служби від 5 до 25 років, більш нове покоління гідроізоляції - ПВХ (PVC) і ТПО (TPO) Мембрана, ЕПДМ (EPDM) мембрана з терміном служби від 30 років і вище. Мастикові покрівлі - двокомпонентна поліуретанова мастика, з терміном служби до 15 років. Монтаж гідроізоляції на плоску покрівлю досить різноманітний, починаючи від наплавлення гідроізоляції, закінчуючи механічним кріпленням зі зварюванням швів і укладанням на клей.

Звичайно ж, перш ніж вибирати яку або покрівлю, необхідно знати як ви її плануєте експлуатувати і цей факт є основоположним при виборі типу і виду даху.


  • 1