Види черепиці та їх переваги

Черепиця є одним з найдавніших покрівельних матеріалів. Довгий час в архітектурі колір і форма черепиці були ідеалом. Здавна цей матеріал вважався найнадійнішим і найміцніший покрівельним матеріалом. Виділяють кілька основних видів черепиці: натуральна, керамічна, гнучка, м'яка і металочерепиця.

Натуральна черепиця виготовляється з глини і є одним з найбільш затребуваних покрівельних матеріалів в Європі. Основними перевагами натуральної черепиці є надійність, екологічна безпека, міцність, жаростійкість, безшумність, водонепроникність, стійкість до ультрафіолетових випромінювань, теплопровідність, тривалий період експлуатації, не містить домішок, які приносять шкоду здоров'ю людини, широкий вибір фактури та кольорової гами. У свою чергу, натуральна черепиця підрозділяється на керамічну і цементно-піщану.

Керамічна черепиця проводиться шляхом випалу глини в печі. Позитивними характеристиками керамічної глини є величезна різноманітність моделей, міцність, довговічність, вогнестійкість, стійкість до ультрафіолетового випромінювання, різких перепадів погодних умов. Термін експлуатації керамічної черепиці становить більше 100 років, причому зберігається початковий вигляд.
Цементно-піщана черепиця стала популярна лише недавно, головним чином завдяки своїй низькій вартості і набагато кращій пристосованості до холодних кліматичних умов, в порівнянні з іншими видами черепиці. Цементно-піщана черепиця складається з природного кварцового піску і цементу і натуральних барвників. Цементно-піщана черепиця володіє такими перевагами, як термін експлуатації більше 100 років, шумоізоляція, відмінна гнучкість, високе водопоглинання, морозостійкість, вогнестійкість, невибагливість у відході.

М'яка черепиця - це покрівельна плитка у вигляді різних геометричних фігур. Цей покрівельний матеріал складається з скловолокна або органічної целюлози, просочених бітумом. Міцність, еластичність, стійкість до змін забезпечують черепиці полімерні добавки. М'яку черепицю часто застосовують на спорудах зі складними формами дахів.

М'яка черепиця підрозділяється на гнучку і бітумну. Гнучку черепицю використовують як для відновлення старих покрівельних поверхонь, так і для нових. Гарантована довговічність м'якої черепиці - 15-20 років при правильній її встановлення та експлуатації. М'яку черепицю легко замінити навіть частинами, так як вона складається з окремих елементів, на відміну, наприклад, від рулонних покрівельних матеріалів. М'які бітумна та гнучка черепиця володіє цілим рядом переваг: гнучкістю, стійкістю до виникнення пожежі, відмінною звукоізоляцією, низьку теплопровідність, легкістю, стійкістю до різних погодних умов, водонепроникністю, міцністю. Для м'якої черепиці також характерні мінімальна кількість відходів при виробництві, широкий асортимент колірної гами і форм черепиці, простота монтажу.

Металочерепиця застосовується в різних кліматичних зонах, так як цей покрівельний матеріал дуже стійкий до різких змінах температури. Металеві листи рекомендується скріплювати між собою за допомогою фальців, які роблять як вручну, так і спеціальними інструментами. Цей покрівельний матеріал має величезний вибір кольорової палітри.
Композитна черепиця являє собою багатошарове покрівельне покриття, що складається зі сталевого листа, який оброблений алюмоцінкованним сплавом, що захищає від корозії набагато краще, ніж звичайне цинкував покриття. Цей вид черепиці має невелику вагу, невеликі розміри, великий вибір кольорів і відтінків, легко встановлюється і піддається реконструкції і заміни окремих елементів поверхні. Композитна черепиця є одним з новітніх сучасних видів покрівельних матеріалів і одним з найлегших.

Вибираючи покрівельний матеріал для даху, необхідно звернути увагу не тільки на ціну, але і на характеристики цього матеріалу, такі як міцність, довговічність, естетичний зовнішній вигляд і престижність, але й архітектурні особливості споруди.  • 1